CYBERSAMURAI

Jako potomkowie tych, którzy obudzili białego smoka, dzieje Cybersamurai są ściśle związane z historią Tsukuyumi. Obecni spadkobiercy państwa japońskiego, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o wydarzeniu księżycowym, weszli w symbiozę z AI, aby zapewnić sobie przetrwanie. Dzisiaj człowiek i maszyna walczą ramię w ramię z Tsukuyumi.

Gdy księżyc nieubłaganie zbliżył się do Ziemi, obywatele Transpacyficznej Unii Demokratycznej schronili  się w podziemnej sieci byłych szybów metra. Zdołali umieścili na orbicie ostatnie ludzkie satelity, które gwarantowały im dostęp do łączności, laserów orbitalnych, stacji rakietowych i satelitów szpiegujących. Zdołali połączyć własną świadomość z maszyną, przenieśli swoją kolektywną wiedzę do Sztucznej Inteligencji, by na koniec przekazać kontrolę komputerom.

Odkąd bunkry zostały ponownie otwarte, walczą ze swoimi wrogami za pomocą zaawansowanej technologicznie broni. Za pomocą implantów wszczepianych Cybersamurai - nielicznym ludzkim wojownikom w armii sił AI - stale wymieniają myśli z maszynami. Satelity i drony zapewniają im dokładny przegląd sytuacji oraz dostęp do kosmicznej broni.

Mimo, że społeczność Cybersamurai przekroczyła granice ludzkich umiejętności, a AI nieustannie pracuje nad rozwijaniem umiejętności swoich żołnierzy, ich determinacja do zażartej walki z Tsukuyumi wydaje się bardzo ludzka.

Od upadku księżyca wina za upadek starego Świat ciąży na ich ramionach.

Tsukuyumi - Cybersamurai - frakcja

CODEX

Wyzwaniem związanym z Cybersamurai jest znalezienie równowagi między wystarczającą liczbą jednostek a mądrym wykorzystaniem nowych technologii tzw. Uplinks. Solidne wojska lądowe uzupełnione specjalnymi jednostkami o unikalnych zdolnościach stanowią bastion, z którym przeciwnicy nie mogą się mierzyć.

Cybersamurai są zalecane dla planistów i strategów. Mogą wpływać na grę i działania przeciwników na wielu poziomach, np. dławiąc ofensywę w zarodku.

Podczas bitwy Cybersamurai mogą ustalić, która jednostka wroga otrzyma obrażenia jako pierwsza. W ten sposób niektóre drobne ataki mogą osiągać wymierne korzyści, które normalnie wymagałyby zaangażowania większych sił. W obronie Cybersamurai są szczególnie trudni do złamania. Bushido-Uplink pozwala jednostce obronnej uderzyć jeszcze przed atakiem, tak więc słabe jednostki bojowe nie powinny nawet próbować atakować Cybersamurai.

 

Tsukuyumi - Cybersamurai - frakcja

Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog