fbpx

DARK SEED

DARK SEED

trudność: średni
tryb dla 2 graczy: tak
zawartość podstawowej wersji gry

ZAWARTOŚĆ

38 jednostek,
1 maskotka,
4 karty walki,
25 żetonów jaj,
1 znacznik frakcji,
1 kafelek bazy,
1 karta frakcji
CECHY SPECJALNE

  • Ponadprzeciętne możliwości produkcji.
  • Odporność na radioaktywność.
  • Wystawienie bazy w dowolnym miejscu na planszy.

Dark Seed liczebna, trudna do wytępienia i wysoce produktywna frakcja. Wchodzi w skład podstawowej wersji gry.
Baza może zostać umiejscowiona w dowolnym miejscu na planszy, poza Księżycem.
Składanie jaj pozwala odradzać się owadom w głębi planszy.
Armia prawie 40 jednostek, może wręcz zalać obszar gry.
Conqueror poświęca się, aby zyskać akcję walki. Breeder i Planter zwiększają produktywność frakcji.

FABULARNIE

Masy owadów, które rozwinęły się pod wpływem Tsukuyumi i oparły się jego woli. Przestrzegają tylko własnych praw - inteligencji roju. Łączy je królowa oraz wiara, że nowy świat należy do nich.

Po upadku Księżyca truchła milionów zwierząt rozpadały się w piekącym słońcu, stając się pożywieniem dla owadów i larw. Im bliżej miejsca upadku Księżyca, tym bardziej oddziaływały na nie feromony Tsukuyumi. Owady zaczęły się zmieniać. Stawały się większe i silniejsze,  ich liczba dramatycznie wzrastała. Biały Smok zauważył potencjał tych nowych stworzeń i chciał wcielić je do swojej armii. Szybko rosnące szeregi wiernych sług pochłonęłyby Ziemię.

Istniaje jednak coś, co mocniej przemawia do owadów. Feromony Królowej zneutralizowały wpływ Tsukuyumi i skierowały gniew Roju przeciwko niemu.

TAKTYKA

Dark Seed opierają swoją strategię na liczebności i produktywności. Gracz ma do dyspozycji prawie 40 jednostek, które efektywnie wystawia do walki, nawet w głębi planszy.
Jednostki nie imponują statystykami i w pojedynkę nie stanowią zagrożenia, jednakże w grupie są już siłą z którą należy się liczyć. Gracz nie powinien mieć problemu z poświęceniem poszczególnych jednostek dla ogólnego dobra frakcji.

Cechy specyficzne frakcji, pozwalają na bardzo kreatywną strategię. Wszystkie jednostki są odporne na radioaktywność, jednostka Wasp* jest jednostka latającą i dysponuje dodatkowym ruchem podczas każdej akcji ruchu!

Wystawiona na planszy jednostka Planter* oraz Breeder* przynosi dodatkowy punkt produkcji w fazie zielonej. Wystawienie nawet 8 jednostek w jednej rundzie nie stanowi więc problemu.

Poświęcenie jednostki Conqueror* podczas realizacji efektu frakcji,  daje dodatkową akcję walki, a znoszenie Jaj możliwość produkcji jednostki w najbardziej niedostępnych miejscach na planszy.

* nazwy jednostek mogą zostać przetłumaczone w polskiej wersji językowej, decyzja zostanie podjęta podczas zbiórki która rozpoczyna się 22 września

Tsukuyumi - Dark Seed- frakcja

Tsukuyumi - Dark Seed- frakcja


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog