fbpx

WŁADCY UTRACONYCH MÓRZ

WŁADCY UTRACONYCH MÓRZ

trudność:
tryb dla 2 graczy: tak
frakcja dostępna jako dodatek

CECHY SPECJALNE

 • usuwają znaczniki z obszarów
 • przemieszają jednostki wroga
 • wykorzystują więcej wydarzeń

Pobierz najnowszą instrukcję: Tsukuyumi_WladcyUtraconychMorz_Rules_PL

FABULARNIE

Po Wielkim Zderzeniu, oceany wyparowały, przynosząc zagładę miliardom istnień morskich. Wielkie ssaki, szczęśliwie uwięzione w niewielkich ocalałych akwenach, tak jak całe otoczenie uległy wpływowi Tsukuyumi i zaczęły mutować.
Poziom wód ich tymczasowego domu systematycznie opadał, jeszcze bardziej utrudniając beznadziejną walkę o przetrwanie. Zanim wody całkowicie wyparowały, walenie zdążyły przystosować się do nowego środowiska. Potężne, inteligentne i dumne  wyruszyły w podróż szukając nowego miejsca dla siebie, dla rodziny.
Żyją legendą błękitnych oceanów, ławic ryb, fal oraz nieprzeniknionych głębin. W głębi duszy pragną tego bajkowego świata, ale czy tak naprawdę jeszcze do niego należą?

TAKTYKA


Wszystkie wieloryby są ociężałe i masywne - ich zasięg ruchu jest ograniczony tylko do jednego obszaru na fazę. Wykorzystanie akcji ruchu w fazie białej jest kluczowe do strategicznego rozstawienia jednostek.

Wieloryby nie mają bazy, nowe jednostki są wystawiane na obszarach z Malakiem, Anikiem lub Królem. Ich produkcja jest dość kosztowna. Jedyną jednostką, którą wystawiamy bezpośrednio na planszę jest Cielak, płacąc kolejne punkty produkcji rozwijamy Cielaka do Młodzika i dalej do większych jednostek.

Największą siłą Władców Utraconych Mórz są zdolności specjalne Oczyszczenie i Relokacja, które wykonują się podczas efektu frakcji. Oczyszczenie usuwa wszystkie znaczniki z obszaru, na których znajdują się wieloryby (również znaczniki terytorium), natomiast Relokacja pozwala Władcom na przesunięcie obcych jednostek na obszary przyległe.

Biorąc pod uwagę ich ograniczoną mobilność i stosunkowo wysoki koszt produkcji, wieloryby powinny trzymać się razem, aby chronić się nawzajem. Jednakże chcąc efektywnie wykorzystywać zdolności specjalne trzeba zaryzykować rozproszenie jednostek.

Władcy Utraconych Mórz dobierają i zagrywają karty wydarzeń na preferencyjnych zasadach. Możliwość kształtowania planszy, za pomocą kart wydarzeń jest istotnym elementem strategii.

Frakcja potrafi nagle i radykalnie zmienić stosunek sił na planszy. Jeżeli chcesz pokonać Władców musisz skoncentrować się na eliminacji ich jednostek i nie dopuszczać ich do własnych terenów. Nie ignoruj wielorybów, ich największą słabością jest mały zasięg ruchu - wykorzystaj to.

ZAWARTOŚĆ

 • 10 jednostek,
 • 1 maskotka (Oskar),
 • 4 karty walki,
 • 5 kart wydarzeń frakcji,
 • 2 karty zwycięstwa (tryb gry 2-osobowej)
 • 1 znacznik frakcji,
 • 24 znaczniki terytorium,
 • 1 planszetka frakcji
 • 1 instrukcja

 

 

 


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog