fbpx

Dodatek Minstrel – instrukcja

Dodatek Minstrel do gry Elekt

Dodatek dostępny tylko z albumem „Echo Światów”.

Zwerbuj Minstrela, który przywoła na pole bitwy mroczne melodie.
Uważaj jednak – jeśli polegnie w boju, ucichną także jego nuty.

Dodatek wprowadza nową Jednostkę Podstawową Minstrel oraz 4  zestawy Melodii (karty Melodii oznaczone są nutką w lewym górnym rogu). Zasady dodatku wchodzą do gry, jeżeli jedną z Jednostek Podsta-wowych uczestniczących w Waszej rozgrywce jest Minstrel. Wręczcie wówczas każdemu graczowi zestaw Melodii (zestaw zawiera po 1 kopii każdego rodzaju Melodii).

Karty Melodii nie są Jednostkami, stanowią całkowicie nowy typ kart. Dopóki nie zostaną zagrane, leżą przed graczem rewersem do góry, tworząc stos. Melodia może wejść do gry przez zdolność Minstrela. Melodie nigdy nie wchodzą na rękę gracza ani nie są przydzielane do Stref. Odrzucona Melodia jest odkładana z powrotem na stos gracza.

Słowa kluczowe zagraj Melodię oznaczają, że gracz wybiera jedną z  Melodii, która jeszcze nie została przez niego zagrana i wykłada ją przed sobą awersem do góry w miejscu widocznym dla wszystkich graczy (zagrane Melodie są jawne). Melodia zapewnia graczowi, który ją zagrał, specjalną zdolność obowiązującą we wszystkich Strefach.

Gdy Minstrel zostanie unicestwiony, wszystkie Melodie zagrane wcześniej przez jego właściciela zostają odrzucone z powrotem na stos. Nie jest istotny fakt, czy Minstrel zostaje ocalony po unicestwieniu. Jeżeli zostaje unicestwiony, Melodie należące do jego właściciela zawsze zostają odrzucone. Melodie zostają odrzucone również, gdy Minstrel zostaje odrzucony ze Strefy lub z ręki gracza.

Na końcu fazy zakończenia rundy każdy gracz, który posiada co najmniej 3 zagrane Melodie, może ogłosić, że układa Pieśń Zwycięstwa, dzięki czemu zdobywa 2 Tytuły. Aby oznaczyć posiadane Tytuły, bierze swojego Minstrela i wykłada go przed sobą rewersem do góry. Umieszcza pod nim wszystkie swoje Melodie w taki sposób, aby wystawały nazwy dwóch z nich (dowolnie wybrane). Po ułożeniu Pieśni gracz nie może już używać Minstrela ani Melodii do końca gry. Tytułów zdobytych przez Wygranie Pieśni nie można w żaden sposób utracić.

Widmo śmierci Cesarza przyciągnęło do stolicy wielu tajemniczych i podejrzanych gości. Wśród nich pojawili się Minstrele wypełniający ulice posępnym i złowróżbnym brzmieniem mrocznych melodii. Czy przybyli, by zapowiedzieć odejście władcy, czy po to, aby grać do jego ostatniego tchu? Jedno jest pewne – ich nuty niosą w sobie potężną moc, którą chce zawładnąć każdy z arystokratycznych domów.

Ty również jej pożądasz. Moc melodii trwa, dopóki Minstrel gra...

Przykład ułożonej Pieśni Zwycięstwa