fbpx

Elekt: wydanie drugie

Odświeżone, drugie wydanie taktycznej karcianki:

  • nowa grafika na pudełku (Staldorg, Mechaniczny Smok)
  • 3 nowe karty jednostek elitarnych zastępujących duplikaty (Kusicielka, Prządka Złego Losu oraz Anomalia Biomantyczna)
  • tryb dla pojedynczego gracza w zestawie
  • drobne zmiany w instrukcji oraz opisach zdolności kart poprawiające czytelność

Pobierz instrukcję

Elekt jest żyjącym tytułem. Trwają prace nad dużym samodzielnym dodatkiem.
W najbliższym czasie pojawi się dodatek Wiedźmy 2.

Zobacz więcej

 

Elekt to taktyczna gra karciana dla 2-4 osób utrzymana w stylistyce dark fantasy.  Wcielacie się w pretendentów do tronu mrocznego Dominatu Ebionitów. Aby zostać nowym władcą, będziecie przejmować władzę i spiskować. Będziecie przywoływać upiory i sługi Ciemności, aby zasilać ich moce Żarem. Najprzebieglejszy z Was zasiądzie na szczycie Wieży Dzwonów.

Świat Elekta

Rubież to świat ruin i cmentarzysk maszyn. Na nasz świat znany z codzienności spadła okultystyczna zagłada. Grupa badaczy otworzyła bramę do Bezmiaru - drzemiących od zarania dziejów pokładów Ciemności - i wypuściła na świat upiory. Wielokształtna masa demonów łaknąca ludzkiej krwi zalała Ziemię. Ludzkość stanęła w obliczu niezrozumiałego i potężnego wroga, który budził najgłębsze przerażenie i którego nie imała się żadna broń. Rozgorzały straszliwe i druzgoczące wojny. Nuklearne eksplozje burzyły miasta i góry, pustynie płonęły zamieniając się w morza szkła, jeziora i rzeki wyparowywały, kwaśne deszcze i żrące wiatry targały obliczem świata.
Przeczytaj więcej o świecie gry

 

Gra Elekt osadzona jest w post apokaliptycznym świecie techno fantasy, stworzonym przez Michała Markowskiego i opisanym w podręczniku RPG Klanarchia.

Dowiedz się więcej o świecie gry ze
strony internetowej Klanarchii

Dowiedz się więcej o świecie gry z
wywiadu z Michałem Markowskim
(zostaniesz przekierowany na YouTube)

Mechanika gry

Elekt opiera się na tworzeniu combosów i dopiekaniu innym. Masz pełną dowolność w przydzielaniu swoich agentów, ale musisz cały czas reagować na ruchy przeciwników i zdolności w strefach, o które walczycie. Dwuosobowa rozgrywka to wymagający pojedynek umysłów. W grze wieloosobowej nietrwałe sojusze będą się pojawiać i znikać jak fale, a gracz który za bardzo zbliży się do tronu, szybko ściągnie na siebie uwagę i stanie się wspólnym wrogiem reszty graczy.

  • zarządzanie ręką
  • negatywna interakcja
  • proste zasady - głębia strategii
  • regrywalność
  • mała losowość
  • unikatowe zdolności jednostek

videoinstrukcja 1: setup | videoinstrukcja 2: rekrutacja i przydział | videoinstrukcja 3: konfrontacje

Dodatki

Każdy dodatek eksploruje inne motywy uniwersum. Wiele z nich wprowadza nowe mechaniki lub zdolności, które zmuszają do opracowania nowych strategii.

Dodatek do gry Elekt - Artefakty

Artefakty
więcej

Dodatek Intrygi do gry Elekt

Intrygi
więcej

Dodatek Minstrel do gry Elekt

Minstrel
więcej

Spiż
więcej

Nakład wyczerpany

Powołanie
więcej

Nakład wyczerpany

Wiedźmy
więcej

Nakład wyczerpany

Koniunkcja światów

Z okazji wydania gry Tsukuyumi: Full Moon Down przygotowaliśmy zestaw 6 kart promocyjnych do Elekta! 3 Misje oraz 3 Wpływy z grafikami z Tsukuyumi dostępne są wraz z komiksem opisującym świat po upadku księżyca.

Zobacz więcej

Recenzje

GeekFactor

Gram.pl

Ocena 8.5/10

"Elekt pokazuje, że nie trzeba skomplikowanych zabiegów, by stworzyć grę błyskotliwą, w której wszystko się ze sobą zazębia i daje wyśmienity rezultat końcowy. Elekt trafia do naszego panteonu polskich planszówek."
Przeczytaj recenzję


GeekFactor

Geek Factor

Ocena 8/10

" ...bardzo wciągająca, bardzo intensywna, bardzo do pomyślenia..",
"..gra jest świeża i sprytnie zaprojektowana..."
Zobacz recenzję na YouTube


Diceland

#16 miejsce w Top 40 najlepszych gier 2020

"Elekt to bardzo pozytywne zaskoczenie tego roku. Nie spodziewałem się tak sprytnej gry karcianej, która wciągnie mnie już od pierwszej partii. W zasadzie już po lekturze instrukcji wiedziałem, że jest to tytuł, którego od dawna szukałem. Jeśli tylko kochacie negatywną interakcję (tak samo mocno jak ja) i spodobały Wam się mroczne ilustracje, to można śmiało stwierdzić, że jest to tytuł przeznaczony dla Was."
zobacz recenzję


For 2 Players

Ocena: 5/6

"Zdecydowanie spodoba się osobom lubiącym szukać combosów powstających w grach pomiędzy zdolnościami. Prawdopodobnie w tym aspekcie Elekt zaskoczył mnie najbardziej. To wszystko jest ukryte pod bardzo prostymi mechanizmami i co najważniejsze - całkiem dopracowane."
zobacz recenzję


Popbookownik

Popbookownik

Ocena 8/10

" ...w świat Elekta wszedłem bez żadnego uprzedniego przygotowania. Znacznie trudniej go opuścić.",
"Elekt to świetny pomysł na wieczór ze znajomymi. Podstawowe zasady gry są bardzo przystępne i nie powinny sprawić większych problemów. Niektórych odrzucić mroczny klimat świata, ale trzeba przyznać – pasuje on idealnie."
recenzja gry na Popbookownik.pl
recenzja dodatków na Popbookownik.pl

Elekt - Kompendium

Kompendium Wiedzy o grze

Podręczne i kompleksowe kompendium informacji o wszystkich dodatkach i niuansach występujących w grze. Prawdziwy niezbędnik dla fanów Elekta, ułatwiający wyszukiwanie, zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, objaśniający szczególne sytuacje i karty. Zawiera opis trybu gry dla pojedynczego gracza o nazwie Cesarski Gambit oraz zasady tworzenia alternatywnego zestawu Jednostek Podstawowych.

zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa i artbook

Dzięki Waszemu wsparciu udało się nam ufundować artbook z inspirującymi opowieściami i artykułami dla Mistrzów Gry o nazwie "Echo Światów". Album zawiera również ścieżkę dźwiękową idealną do grania w Elekta jak również inne planszówki, erpegi.

Track 1: Lurking Darkness

Track 2: Shadow Valley

dowiedz się więcej