fbpx

 

Elekt to taktyczna gra karciana dla 2-4 osób utrzymana w stylistyce dark fantasy.  Wcielacie się w pretendentów do tronu mrocznego Dominatu Ebionitów. Aby zostać nowym władcą, będziecie przejmować władzę i spiskować. Będziecie przywoływać upiory i sługi Ciemności, aby zasilać ich moce Żarem. Najprzebieglejszy z Was zasiądzie na szczycie Wieży Dzwonów.

Świat Elekta

Rubież to świat ruin i cmentarzysk maszyn. Na nasz świat znany z codzienności spadła okultystyczna zagłada. Grupa badaczy otworzyła bramę do Bezmiaru - drzemiących od zarania dziejów pokładów Ciemności - i wypuściła na świat upiory. Wielokształtna masa demonów łaknąca ludzkiej krwi zalała Ziemię. Ludzkość stanęła w obliczu niezrozumiałego i potężnego wroga, który budził najgłębsze przerażenie i którego nie imała się żadna broń. Rozgorzały straszliwe i druzgoczące wojny. Nuklearne eksplozje burzyły miasta i góry, pustynie płonęły zamieniając się w morza szkła, jeziora i rzeki wyparowywały, kwaśne deszcze i żrące wiatry targały obliczem świata.
Przeczytaj więcej o świecie gry

 

Gra Elekt osadzona jest w post apokaliptycznym świecie techno fantasy, stworzonym przez Michała Markowskiego i opisanym w podręczniku RPG Klanarchia.

Dowiedz się więcej o świecie gry ze
strony internetowej Klanarchii
(zostaniesz przekierowany na YouTube)

Dowiedz się więcej o świecie gry z
wywiadu z Michałem Markowskim
(zostaniesz przekierowany na YouTube)

Grając w Elekta lub Klanarchię, nie zapomnijcie włączyć ścieżki dźwiękowej, którą specjalnie dla Was przygotowaliśmy!

Więcej o muzyce możecie dowiedzieć się tutaj.

Mechanika gry

Mechanika gry daje graczom mnóstwo możliwości prowadzenia strategii, blefowania i dopiekania innym. Jak to wygląda? W grze znajdują się trzy Strefy walk, do których gracze przydzielają swoje Jednostki z ręki. Jednostki te posiadają symbole Okultyzmu, Podstępu, Przemocy i Władzy (w różnych ilościach i kombinacjach). Przewaga w posiadaniu konkretnego symbolu pozwala aktywować związany z nim efekt np. zabicie Jednostki przeciwnika. Na końcu, ilość posiadanych symboli Władzy decyduje o tym, kto zgarnia kartę leżącą w Strefie i zapisane na niej Tytuły. Ten kto pierwszy zdobędzie wymaganą liczbę Tytułów, zostanie wybrany nowym Cesarzem i zwycięzcą gry.

Regrywalność

Strefy, do których przydzielamy Jednostki zmieniają swoje właściwości w każdej rundzie. Ich kombinacje wraz z ponad 30 unikatowymi zdolnościami Jednostek gwarantują regrywalność i konieczność dostosowania swojej taktyki z rundy na rundę. W każdej turze zwiększamy rękę rekrutując nową Jednostkę Zaawansowaną. Grając w więcej niż 2 osoby istotną rolę odgrywają negocjacje. Nietrwałe sojusze będą się pojawiać i znikać jak fale, a gracz który za bardzo zbliży się do tronu, szybko ściągnie na siebie uwagę i stanie się wspólnym wrogiem reszty graczy.

Dowiedz się więcej o rozrywce (zostaniesz przekierowany na YouTube)

Dodatki

Elekt to również liczne dodatki, które wzbogacają grę wprowadzając nowe karty oraz nowe mechaniki.

Powołanie – jednostki podstawowe z najmroczniejszych czeluści mroku

Spiż – Dominat jako świat groteskowych rozrywek i hipnotyzującego piękna

Widźmy – zabójcze i zmysłowe jednostki oraz groźne i pełne rozpusty miejsca

 

Dodatek Minstrel do gry Elekt

Minstrel

Dodatek do gry Elekt osnuty wokół tematów mrocznych melodii. Zwerbuj Minstrela, który przywoła na pole bitwy zaklęte pieśni. Uważaj jednak - jeśli polegnie w boju, ucichną także jego nuty. Dodatek zawiera 8 kart a a zbiórce dostępny jest z 5 dodatkowymi kartami ekskluzywnymi. Do odblokowania są kolejne karty. Minstrel wprowadza nową mechanikę przywoływania oraz nowy rodzaj jednostek - jednostki specjalne.
Planowana data wydania: I kwartał 2021
Dodatek jest częścią albumu muzycznego Echo Światów

dodatek Artefakty

Artefakty

Pierwszy duży dodatek do gry Elekt. Zdobywaj plugawe artefakty, dzięki którym uratujesz honor lub pogrążysz przeciwnika. Nowy typ kart oferuje niedostępne wcześniej zagrania takie jak omijanie ograniczeń wynikających ze zdolności stref czy zagrywanie kart w trakcie fazy konfrontacji. Używaj artefaktów w kreatywny sposób, zaskakując przeciwników.
Planowana data wydania: I kwartał 2021

Intrygi

Duży dodatek dla prawdziwych fanów gry Elekt. Tytułowe Intrygi całkowicie zmieniają zasady, zmuszając do przyjęcia nowych strategii. Intrygę losujemy lub wybieramy przed rozpoczęciem rozgrywki. Zasada przez nią wprowadzona będzie funkcjonować do końca gry i działa na wszystkich graczy. Może to być na przykład wprowadzenie limitu kart na ręce albo ograniczenie liczby żetonów atrybutów. Intryga może również wprowadzić do gry nową kartę - tak działa Krwawiące Serce - karta leżącą w strofie dworu zapewniająca aż 2 Przywileje i zmieniająca warunek zakończenia gry. Dodatek Intrygi to także nowe Misje i Wpływy umożliwiają poświęcanie zasobów w zamian za Tytuły - przygotuj się na ich zdobycie. Jeśli nie będziesz mieć, co poświęcić, odejdziesz z pustymi rękami wyszydzony przez przeciwników.

Planowana data wydania: I kwartał 2021


Recenzje

GeekFactor

Geek Factor

Ocena 8/10

" ...bardzo wciągająca, bardzo intensywna, bardzo do pomyślenia..",
"..gra jest świeża i sprytnie zaprojektowana..."
Zobacz recenzję na YouTube


Diceland

#16 miejsce w Top 40 najlepszych gier 2020

"Elekt to bardzo pozytywne zaskoczenie tego roku. Nie spodziewałem się tak sprytnej gry karcianej, która wciągnie mnie już od pierwszej partii. W zasadzie już po lekturze instrukcji wiedziałem, że jest to tytuł, którego od dawna szukałem. Jeśli tylko kochacie negatywną interakcję (tak samo mocno jak ja) i spodobały Wam się mroczne ilustracje, to można śmiało stwierdzić, że jest to tytuł przeznaczony dla Was."
zobacz recenzję


For 2 Players

Ocena: 5/6

"Zdecydowanie spodoba się osobom lubiącym szukać combosów powstających w grach pomiędzy zdolnościami. Prawdopodobnie w tym aspekcie Elekt zaskoczył mnie najbardziej. To wszystko jest ukryte pod bardzo prostymi mechanizmami i co najważniejsze - całkiem dopracowane."
zobacz recenzję


Popbookownik

Popbookownik

Ocena 8/10

" ...w świat Elekta wszedłem bez żadnego uprzedniego przygotowania. Znacznie trudniej go opuścić.",
"Elekt to świetny pomysł na wieczór ze znajomymi. Podstawowe zasady gry są bardzo przystępne i nie powinny sprawić większych problemów. Niektórych odrzucić mroczny klimat świata, ale trzeba przyznać – pasuje on idealnie."
recenzja gry na Popbookownik.pl
recenzja dodatków na Popbookownik.pl


Pokój Geeka

"Gra Elekt zachwyciła mnie od pierwszej rozgrywki. Począwszy od genialnego, wylewającego się z kart klimatu poprzez negatywną interakcję oraz różnorodność możliwych taktyk. Jest to tytuł idealny dla wielbicieli taktycznych gier karcianych. "
zobacz recenzję

 

ZOBACZ WIĘCEJ RECENZJI

Gra Elekt - plansze