fbpx

Elekt: wydanie drugie

Odświeżone, drugie wydanie taktycznej karcianki:

  • nowa grafika na pudełku (Staldorg, Mechaniczny Smok)
  • 3 nowe karty jednostek elitarnych zastępujących duplikaty (Kusicielka, Prządka Złego Losu oraz Anomalia Biomantyczna)
  • tryb dla pojedynczego gracza w zestawie
  • drobne zmiany w instrukcji oraz opisach zdolności kart poprawiające czytelność

Pobierz instrukcję

 

Elekt to taktyczna gra karciana dla 2-4 osób utrzymana w stylistyce dark fantasy.  Wcielacie się w pretendentów do tronu mrocznego Dominatu Ebionitów. Aby zostać nowym władcą, będziecie przejmować władzę i spiskować. Będziecie przywoływać upiory i sługi Ciemności, aby zasilać ich moce Żarem. Najprzebieglejszy z Was zasiądzie na szczycie Wieży Dzwonów.

Świat Elekta

Rubież to świat ruin i cmentarzysk maszyn. Na nasz świat znany z codzienności spadła okultystyczna zagłada. Grupa badaczy otworzyła bramę do Bezmiaru - drzemiących od zarania dziejów pokładów Ciemności - i wypuściła na świat upiory. Wielokształtna masa demonów łaknąca ludzkiej krwi zalała Ziemię. Ludzkość stanęła w obliczu niezrozumiałego i potężnego wroga, który budził najgłębsze przerażenie i którego nie imała się żadna broń. Rozgorzały straszliwe i druzgoczące wojny. Nuklearne eksplozje burzyły miasta i góry, pustynie płonęły zamieniając się w morza szkła, jeziora i rzeki wyparowywały, kwaśne deszcze i żrące wiatry targały obliczem świata.
Przeczytaj więcej o świecie gry

 

Gra Elekt osadzona jest w post apokaliptycznym świecie techno fantasy, stworzonym przez Michała Markowskiego i opisanym w podręczniku RPG Klanarchia.

Dowiedz się więcej o świecie gry ze
strony internetowej Klanarchii

Dowiedz się więcej o świecie gry z
wywiadu z Michałem Markowskim
(zostaniesz przekierowany na YouTube)

Mechanika gry

Elekt opiera się na tworzeniu combosów i dopiekaniu innym. Masz pełną dowolność w przydzielaniu swoich agentów, ale musisz cały czas reagować na ruchy przeciwników i zdolności w strefach, o które walczycie. Dwuosobowa rozgrywka to wymagający pojedynek umysłów. W grze wieloosobowej nietrwałe sojusze będą się pojawiać i znikać jak fale, a gracz który za bardzo zbliży się do tronu, szybko ściągnie na siebie uwagę i stanie się wspólnym wrogiem reszty graczy.

  • zarządzanie ręką
  • negatywna interakcja
  • proste zasady - głębia strategii
  • regrywalność
  • mała losowość
  • unikatowe zdolności jednostek

videoinstrukcja 1: setup | videoinstrukcja 2: rekrutacja i przydział | videoinstrukcja 3: konfrontacje

Dodatki

Każdy dodatek eksploruje inne motywy uniwersum. Wiele z nich wprowadza nowe mechaniki lub zdolności, które zmuszają do opracowania nowych strategii.

Dodatek do gry Elekt - Artefakty

Artefakty
więcej

Dodatek Intrygi do gry Elekt

Intrygi
więcej

Dodatek Minstrel do gry Elekt

Minstrel
więcej

Spiż
więcej

Powołanie
więcej

Wiedźmy
więcej

Nakład wyczerpany

Koniunkcja światów

Z okazji wydania gry Tsukuyumi: Full Moon Down przygotowaliśmy zestaw 6 kart promocyjnych do Elekta! 3 Misje oraz 3 Wpływy z grafikami z Tsukuyumi dostępne są wraz z komiksem opisującym świat po upadku księżyca.

Zobacz więcej

Recenzje

GeekFactor

Gram.pl

Ocena 8.5/10

"Elekt pokazuje, że nie trzeba skomplikowanych zabiegów, by stworzyć grę błyskotliwą, w której wszystko się ze sobą zazębia i daje wyśmienity rezultat końcowy. Elekt trafia do naszego panteonu polskich planszówek."
Przeczytaj recenzję


GeekFactor

Geek Factor

Ocena 8/10

" ...bardzo wciągająca, bardzo intensywna, bardzo do pomyślenia..",
"..gra jest świeża i sprytnie zaprojektowana..."
Zobacz recenzję na YouTube


Diceland

#16 miejsce w Top 40 najlepszych gier 2020

"Elekt to bardzo pozytywne zaskoczenie tego roku. Nie spodziewałem się tak sprytnej gry karcianej, która wciągnie mnie już od pierwszej partii. W zasadzie już po lekturze instrukcji wiedziałem, że jest to tytuł, którego od dawna szukałem. Jeśli tylko kochacie negatywną interakcję (tak samo mocno jak ja) i spodobały Wam się mroczne ilustracje, to można śmiało stwierdzić, że jest to tytuł przeznaczony dla Was."
zobacz recenzję


For 2 Players

Ocena: 5/6

"Zdecydowanie spodoba się osobom lubiącym szukać combosów powstających w grach pomiędzy zdolnościami. Prawdopodobnie w tym aspekcie Elekt zaskoczył mnie najbardziej. To wszystko jest ukryte pod bardzo prostymi mechanizmami i co najważniejsze - całkiem dopracowane."
zobacz recenzję


Popbookownik

Popbookownik

Ocena 8/10

" ...w świat Elekta wszedłem bez żadnego uprzedniego przygotowania. Znacznie trudniej go opuścić.",
"Elekt to świetny pomysł na wieczór ze znajomymi. Podstawowe zasady gry są bardzo przystępne i nie powinny sprawić większych problemów. Niektórych odrzucić mroczny klimat świata, ale trzeba przyznać – pasuje on idealnie."
recenzja gry na Popbookownik.pl
recenzja dodatków na Popbookownik.pl

Elekt - Kompendium

Kompendium Wiedzy o grze

Podręczne i kompleksowe kompendium informacji o wszystkich dodatkach i niuansach występujących w grze. Prawdziwy niezbędnik dla fanów Elekta, ułatwiający wyszukiwanie, zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, objaśniający szczególne sytuacje i karty. Zawiera opis trybu gry dla pojedynczego gracza o nazwie Cesarski Gambit oraz zasady tworzenia alternatywnego zestawu Jednostek Podstawowych.

zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa i artbook

Dzięki Waszemu wsparciu udało się nam ufundować artbook z inspirującymi opowieściami i artykułami dla Mistrzów Gry o nazwie "Echo Światów". Album zawiera również ścieżkę dźwiękową idealną do grania w Elekta jak również inne planszówki, erpegi.

Track 1: Lurking Darkness

Track 2: Shadow Valley

dowiedz się więcej