Rdza i Ciemność

Rubież to świat ruin i cmentarzysk maszyn. Na nasz świat znany z codzienności spadła okultystyczna zagłada. Grupa badaczy otworzyła bramę do Bezmiaru - drzemiących od zarania dziejów pokładów Ciemności - i wypuściła na świat upiory. Wielokształtna masa demonów łaknąca ludzkiej krwi zalała Ziemię. Ludzkość stanęła w obliczu niezrozumiałego i potężnego wroga, który budził najgłębsze przerażenie i którego nie imała się żadna broń. Rozgorzały straszliwe i druzgoczące wojny. Nuklearne eksplozje burzyły miasta i góry, pustynie płonęły zamieniając się w morza szkła, jeziora i rzeki wyparowywały, kwaśne deszcze i żrące wiatry targały obliczem świata.

 

Elekt to taktyczna gra karciana dla 2-4 osób utrzymana w stylistyce dark fantasy.  Wcielacie się w pretendentów do tronu mrocznego Dominatu Ebionitów. Aby zostać nowym władcą, będziecie przejmować władzę i spiskować. Będziecie przywoływać upiory i sługi Ciemności, aby zasilać ich moce Żarem. Najprzebieglejszy z Was zasiądzie na szczycie Wieży Dzwonów.

Grając w Elekta lub Klanarchię, nie zapomnijcie włączyć ścieżki dźwiękowej, którą specjalnie dla Was przygotowaliśmy!

Więcej o muzyce możecie dowiedzieć się tutaj.

 

Gra Elekt osadzona jest w post apokaliptycznym świecie techno fantasy, stworzonym przez Michała Markowskiego i opisanym w podręczniku RPG Klanarchia.

Dowiedz się więcej o świecie gry z wywiadu z Michałem Markowskim (zostaniesz przekierowany na YouTube)

Mechanika gry

Mechanika gry daje graczom mnóstwo możliwości prowadzenia strategii, blefowania i dopiekania innym. Jak to wygląda? W grze znajdują się trzy Strefy walk, do których gracze przydzielają swoje Jednostki z ręki. Jednostki te posiadają symbole Okultyzmu, Podstępu, Przemocy i Władzy (w różnych ilościach i kombinacjach). Przewaga w posiadaniu konkretnego symbolu pozwala aktywować związany z nim efekt np. zabicie Jednostki przeciwnika. Na końcu, ilość posiadanych symboli Władzy decyduje o tym, kto zgarnia kartę leżącą w Strefie i zapisane na niej Tytuły. Ten kto pierwszy zdobędzie wymaganą liczbę Tytułów, zostanie wybrany nowym Cesarzem i zwycięzcą gry.

Regrywalność

Strefy, do których przydzielamy Jednostki zmieniają swoje właściwości w każdej rundzie. Ich kombinacje wraz z ponad 30 unikatowymi zdolnościami Jednostek gwarantują regrywalność i konieczność dostosowania swojej taktyki z rundy na rundę. W każdej turze zwiększamy rękę rekrutując nową Jednostkę Zaawansowaną. Grając w więcej niż 2 osoby istotną rolę odgrywają negocjacje. Nietrwałe sojusze będą się pojawiać i znikać jak fale, a gracz który za bardzo zbliży się do tronu, szybko ściągnie na siebie uwagę i stanie się wspólnym wrogiem reszty graczy.

Dowiedz się więcej o rozrywce (zostaniesz przekierowany na YouTube)


Recenzje

GeekFactor

Geek Factor

Ocena 8/10

" ...bardzo wciągająca, bardzo intensywna, bardzo do pomyślenia..",
"..gra jest świeża i sprytnie zaprojektowana..."
Zobacz recenzję na YouTube

Diceland

"Elekt to bardzo pozytywne zaskoczenie tego roku. Nie spodziewałem się tak sprytnej gry karcianej, która wciągnie mnie już od pierwszej partii. W zasadzie już po lekturze instrukcji wiedziałem, że jest to tytuł, którego od dawna szukałem. Jeśli tylko kochacie negatywną interakcję (tak samo mocno jak ja) i spodobały Wam się mroczne ilustracje, to można śmiało stwierdzić, że jest to tytuł przeznaczony dla Was."
zobacz recenzję

Planszówki we dwoje

"KASIA: Elekt to dopracowana i przemyślana karcianka, która dzięki konieczności solidnego pokombinowania oraz regrywalności jest w stanie zapewnić dużo dobrej zabawy.
WIKTOR: Elekt wygląda dobrze, ma proste zasady i jest dość intuicyjny."
zobacz recenzję

Popbookownik

Popbookownik

Ocena 8/10

" ...w świat Elekta wszedłem bez żadnego uprzedniego przygotowania. Znacznie trudniej go opuścić.",
"Elekt to świetny pomysł na wieczór ze znajomymi. Podstawowe zasady gry są bardzo przystępne i nie powinny sprawić większych problemów. Niektórych odrzucić mroczny klimat świata, ale trzeba przyznać – pasuje on idealnie."
recenzja gry na Popbookownik.pl
recenzja dodatków na Popbookownik.pl

poltergeist

Poltergeist

Ocena 7/10

"Pod prościutką mechaniką kryje się porządnie skrojona produkcja z dawką kombinowania."
recenzja gry w serwisie Poltergeist

Pokój Geeka

"Gra Elekt zachwyciła mnie od pierwszej rozgrywki. Począwszy od genialnego, wylewającego się z kart klimatu poprzez negatywną interakcję oraz różnorodność możliwych taktyk. Jest to tytuł idealny dla wielbicieli taktycznych gier karcianych. "
zobacz recenzję

 

 

Recenzje prototypu

Angry BoardGamer

"Elekt jest bardzo ciekawą pozycją dla fanów taktycznych karcianek, w których można składać ciekawe kombosy, a dynamicznie zmieniająca się sytuacja na stole jest dla nich jak woda na młyn. Dzięki kolejnym konfliktom w różnych strefach na wielu poziomach (rodzajach) konfrontacji, nie jest to prostacka wymiana zdolności z kart, a dość głęboka gra taktyczna z prawdziwego zdarzenia.” zobacz więcej

Sterta Gier

"Gra Elekt wydawnictwa What The Frog posiada dużą regrywalność i jeszcze więcej negatywnej interakcji. To intensywne móżdżenie i kombinowanie nad strategią zagrywania kart, tak by świetnie combować. A jeśli wciąż się wahacie, to przyjrzyjcie się jeszcze raz ilustracjom. Petarda!" zobacz więcej

 

Fani Gier

"Elekt to debiutancki tytuł Krzysztofa Głośnickiego oraz wydawnictwa What The Frog. Okazało się, że jest również grą pełną niespodzianek. Zaczynając od tematu mrocznego fantasy, który świetnie oddają przepiękne grafiki, a kończąc na solidnej rozgrywce dającej mnóstwo satysfakcji. Ciekawe połączenie zarządzania ręką oraz kontroli terenu zaowocowało pełną napięcia grą, w której nawet decyzje przeciwnika mają wielkie znaczenie." zobacz więcej

Gra Elekt - plansze