fbpx

NIEZWYKŁY ŚWIAT

Świat się zmienił, a wraz z nim żywe istoty, które teraz walczą o przetrwanie. Ludzie, którzy przetrwali, zmutowane zwierzęta czy hybrydy człowieka i maszyny – każda frakcja chce przejąć kontrolę, aby w końcu zmierzyć się ze swoim największym wrogiem – białym smokiem Tsukuyumi.

więcej o tle fabularnym

ZASADY GRY

TSUKUYUMI – Full Moon Down to strategiczna gra planszowa, pozbawiona elementów losowych, rzucająca wyzwanie taktycznym umiejętnościom od dwóch do sześciu graczy.
Modułowa plansza przedstawia jałowe dno wyschniętego Pacyfiku. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa głównie poprzez podbicie i utrzymanie jak największej liczby obszarów.

więcej o zasadach

FRAKCJE

Gra Tsukuyumi to asymetryczne frakcje, które wprowadzają do gry ten unikalny klimat, za który kochamy tę grę.
Każda z frakcji ma solidne podstawy fabularne, które perfekcyjnie powiązane są z ich zdolnościami. Dziki ryją i umacniają tereny, owady są nie do wytępienia, samurajowie sterują bronią kosmiczną a Marines wyspecjalizowali się w partyzantce.

więcej o frakcjach

Grę polecają

Polecamy komiks wraz z artbokiem, który przebojowo wprowadzi Was w świat Tsukuyumi.
Historia przebudzenia Białego Smoka oraz geneza wybranych frakcji, kreską autora gry Felixa Mertikata i jego zespołu.

Komiks zawiera 6 historii, cztery z nich znajdują się również w kodeksie, który jest zawartością każdej gry Tsukuyumi.

KUP TERAZ

FIGURKI CZY KARTONIKI?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy wersji wydanej przez nas gry – czy będą plastikowe figurki czy kartonowe jednostki?

Wybór nie był łatwy i dokonaliśmy go po dokładnym przeanalizowaniu zalet i wad obu wersji.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wersję kartonikową, która według nas lepiej odpowiada charakterowi Tsukuyumi.

Wersja figurkowa i kartonikowa różnią się nie tylko sposobem wykonania jednostek, ale również zawartością dodatkową oraz wielkością kafelków obszarów. Dlatego też niemożliwym jest oferowanie figurek jako opcji dla wersji kartonikowej.

W wersji kartonikowej istotne statystyki są czytelnie wydrukowane na jednostkach i doskonale widać je na planszy, w wersji figurkowej należy korzystać z dodatkowych tabel. Według nas, w grze, w której  jednocześnie na planszy operuje wiele różnych jednostek, rozwiązanie wersji kartonikowej jest dużo bardziej czytelne i zdecydowanie przyspiesza podejmowanie strategicznych decyzji.
Tsukuyumi to już kilkanaście frakcji, wszystkie w wersji kartonikowej, a tylko wybrane w wersji figurkowej. Zapewne chcielibyście mieć dostęp do wszystkich ?

RECENZJE


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog