DO ROZPOCZĘCIA ZBIÓRKI:

Zbiórka Tsukuyumi

EPICKA GRA STRATEGICZNA Z UNIKATOWYMI FRAKCJAMI

20 września 2020 na tej stronie internetowej przeprowadzimy zbiórkę crowdfundingową na wydanie gry Tsukuyumi: Full Moon Down w polskiej wersji językowej. Jeżeli chcesz zostać poinformowany o zbiórce, zapisz się do naszego newslettera. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia recenzji.

FIGURKI CZY KARTONIKI?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy wersji wydawanej przez nas gry - czy będą plastikowe figurki czy kartonowe jednostki?

Wybór nie był łatwy i dokonaliśmy go po dokładnym przeanalizowaniu zalet i wad obu wersji.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wersję kartonikową, która według nas lepiej odpowiada charakterowi Tsukuyumi.

Wersja figurkowa i kartonikowa różnią się nie tylko sposobem wykonania jednostek, ale również zawartością dodatkową oraz wielkością kafelków obszarów. Dlatego też niemożliwym jest oferowanie figurek jako opcji dla wersji kartonikowej.

W wersji kartonikowej istotne statystyki są czytelnie wydrukowane na jednostkach i doskonale widać je na planszy, w wersji figurkowej należy korzystać z dodatkowych tabel. Według nas, w grze, w której  jednocześnie na planszy operuje wiele różnych jednostek, rozwiązanie wersji kartonikowej jest dużo bardziej czytelne i zdecydowanie przyspiesza podejmowanie strategicznych decyzji.
Tsukuyumi to już kilkanaście frakcji, wszystkie w wersji kartonikowej, a tylko wybrane w wersji figurkowej. Zapewne chcielibyście mieć dostęp do wszystkich 😊

NOWOWŚĆ - KOMIKS

Komiks w polskiej wersji językowej wprowadzi Cię w świat Tsukuyumi.
Poznaj historię przebudzenia Białego Smoka oraz powstania wybranych frakcji.

Książka zawiera:
– 70 stron komiksu wraz z fragmentami niepublikowanymi w instrukcji gry,
– 24 strony wybranych ilustracji z gry w formie artbooka.

KUP TERAZ

Grę polecają

Tsukuyumi

NIEZWYKŁY ŚWIAT

Świat się zmienił, a wraz z nim żywe istoty, które teraz walczą o przetrwanie. Ludzie, którzy przetrwali, zmutowane zwierzęta czy hybrydy człowieka i maszyny - każda frakcja chce przejąć kontrolę, aby w końcu zmierzyć się ze swoim największym wrogiem - białym smokiem Tsukuyumi.

Czytaj więcej

Tsukuyumi - Nomads - frakcja

NOMADS

Tsukuyumi - Cybersamurai

CYBERSAMURAI

Tsukuyumi - Dark Seed

DARK SEED

Tsukuyumi - Kampfgruppe - frakcja

KAMPFGRUPPE

Tsukuyumi - Boarloards

BOARLOARDS

ROZGRYWKA

Frakcje wprowadzają misje i cele, które mogą przynieść dodatkowe punkty zwycięstwa. Chociaż ukończenie misji jest zarezerwowane tylko dla samej frakcji, cele mogą być osiągane przez wszystkich graczy. Na polu bitwy znajduje się również nacja sług Tsukuyumi zwanych ONI. Strzegą oni księżyca,  mogą również podbijać pola przyległe.

Czytaj więcej

Tsukuyumi rozgrywka

POZNAJ ZASADY

Gracze draftują karty akcji, z których każda jest unikatowa i oznacza przyjęcie zupełnie innej strategi na daną rundę. W mechanice walki, ważny jest sposób ataku na przeciwnika, który da mu różne możliwości kontrataku. Nasze działania załażą w dużej mierze od wybranej frakcji - jej silnych i słabych punktów.

Czytaj więcej

Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog