fbpx

Cena podstawowej wersji gry w dniach 22-23 września. W kolejnych dniach cena wynosić będzie 249 zł. Sugerowana cena detaliczna to 299 zł.

Dark Crusade to potężne jednostki i nieograniczona kontrola nad ONI.
Więcej o frakcji TUTAJ
Frakcja dostępna tylko w dniach 22.09 - 22.10.2020, podczas zbiórki zorganizowanej na naszej stronie TUTAJ. Cena 36 zł dotyczy dodatku zakupionego 22-23 września wraz z grą. Cena samego dodatku to 69 zł.

DO ROZPOCZĘCIA KAMPANII

Kampania trwa. Zapraszamy!

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące informacje na temat gry.

NIEZWYKŁY ŚWIAT

Świat się zmienił, a wraz z nim żywe istoty, które teraz walczą o przetrwanie. Ludzie, którzy przetrwali, zmutowane zwierzęta czy hybrydy człowieka i maszyny - każda frakcja chce przejąć kontrolę, aby w końcu zmierzyć się ze swoim największym wrogiem - białym smokiem Tsukuyumi.

więcej o tle fabularnym

ZASADY GRY

TSUKUYUMI - Full Moon Down to strategiczna gra planszowa, pozbawiona elementów losowych, rzucająca wyzwanie taktycznym umiejętnościom od dwóch do sześciu graczy.
Modułowa plansza przedstawia jałowe dno wyschniętego Pacyfiku. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa głównie poprzez podbicie i utrzymanie jak największej liczby obszarów.

więcej o zasadach

FRAKCJE

Gra Tsukuyumi to asymetryczne frakcje, które wprowadzają do gry ten unikalny klimat, za który kochamy tę grę.
Każda z frakcji ma solidne podstawy fabularne, które perfekcyjnie powiązane są z ich zdolnościami. Dziki ryją i umacniają tereny, owady są nie do wytępienia, samurajowie sterują bronią kosmiczną a Marines wyspecjalizowali się w partyzantce.

więcej o frakcjach

Grę polecają

Jest już dostępny komiks w polskiej wersji językowej, który przebojowo wprowadzi w świat Tsukuyumi.
Historia przebudzenia Białego Smoka oraz geneza wybranych frakcji, kreską Felixa Mertikata i zespołu.

KUP TERAZ

FIGURKI CZY KARTONIKI?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy wersji wydawanej przez nas gry - czy będą plastikowe figurki czy kartonowe jednostki?

Wybór nie był łatwy i dokonaliśmy go po dokładnym przeanalizowaniu zalet i wad obu wersji.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wersję kartonikową, która według nas lepiej odpowiada charakterowi Tsukuyumi.

Wersja figurkowa i kartonikowa różnią się nie tylko sposobem wykonania jednostek, ale również zawartością dodatkową oraz wielkością kafelków obszarów. Dlatego też niemożliwym jest oferowanie figurek jako opcji dla wersji kartonikowej.

W wersji kartonikowej istotne statystyki są czytelnie wydrukowane na jednostkach i doskonale widać je na planszy, w wersji figurkowej należy korzystać z dodatkowych tabel. Według nas, w grze, w której  jednocześnie na planszy operuje wiele różnych jednostek, rozwiązanie wersji kartonikowej jest dużo bardziej czytelne i zdecydowanie przyspiesza podejmowanie strategicznych decyzji.
Tsukuyumi to już kilkanaście frakcji, wszystkie w wersji kartonikowej, a tylko wybrane w wersji figurkowej. Zapewne chcielibyście mieć dostęp do wszystkich 😊

RECENZJE


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog