fbpx

Rozszerzenia

Rozszerzenia do gry Tsukuyumi to dodatki które nie są frakcjami. Rozszerzenia pozwalają rozbudować planszę, wprowadzają również nowe mechaniki oraz nowych ONI.

Rozszerzenie Nowe Lądy wprowadza zupełnie nowe komponenty do gry Tsukuyumi:
teren rzeczny - są to kafelki terenu, które pozwalają na uzyskanie dodatkowego punktu produkcji w fazie zielonej dla gracza, który kontroluje ten teren,
teren toksyczny - te obszary nie przynoszą punktów zwycięstwa,
karty wydarzeń -  nawiązujące do nowych typów terenów, np. wystawienie znacznika toksyczny, na dowolnym obszarze,
Defiler - legendarny ONI,
karty ONI - 6 kart z unikalnymi ilustracjami, które odsłaniane raz na rundę modyfikują zdolności ONI podczas tej rundy,
zwykłe ONI - 5 jednostek szeregowych ONI.
Jak również  podstawowe komponenty gry takie jak żetony cech i blokady, których dokładna ilość podana zostanie na koniec kampanii.

Podczas kampanii rozszerzenie będzie się powiększać w ramach odblokowywanych celów, w kolejce czekają:
Three Shadow - legendarny ONI
What - jednostka ONI, która może stać się legendarną
kafelek ONI - ozdobny kafelek, organizujący legendarnych ONI poza planszą

Zasady pozwalają i zachęcają graczy to ułożenia planszy według własnego uznania. Sugerowana ilość  kafelków obszaru dla gry 5 osobowej to 35 elementów, taka ilość z powodzeniem mieści się na macie.
W instrukcji znaleźć można scenariusze, które definiuję kształt planszy. W pojedynczych przypadkach wielkość planszy zdefiniowana przez scenariusz dla 5 osób nie mieści się na macie, na przykład rozciągnięty scenariusz Kanion. Poniższe ilustracje obrazując sytuację.

Rozszerzenie Gracz+ to zestaw komponentów umożliwiających rozbudowę planszy o 1 gracza. Mamy na myśli piątego lub szóstego gracza.
Tym samych posiadając 1 szt. rozszerzenia Gracz+ oraz posiadając minimum 5 frakcji, można rozegrać partię dla 5 osób. Posiadając 2 sztuki dodatku Gracz+ i minimum 6 frakcji - partię dla 6 graczy.

W skład zestawu wchodzi 6 kafelków terenu: 1 teren żyzny, 1 teren górski oraz 4 kafle prezentujące dno oceanu, 4 jednostki zwykłych ONI oraz żetony blokady i cech terenów. Dokładna liczna żetonów blokady i cech terenów zostanie podana po zbiórce.

Specjalnie dla graczy, którzy posiadają oryginalną wersję gry (angielsko lub niemieckojęzyczną) przygotowaliśmy rozszerzenie, w skład którego wchodzą:

  • karty do gry
  • planszetki frakcji Nomads, Kampfgruppe 03, Cybersamurai, Boarlords oraz Dark Seed
  • instrukcja oraz kodeks podstawowej wersji gry oraz instrukcja Kampfgruppe jako oddzielna publikacja
  • karty do rozszerzenia dla dwóch graczy

Komponenty pochodzą z polskiej wersji gry i nie zostały dopasowane do wersji oryginalnej, to znaczy mogą być różnice w nazewnictwie jednostek, które w polskiej wersji zostaną częściowo przetłumaczone.
Materiały mogą również odnosić się do komponentów, których nie ma w wersji oryginalnej, na przykład maskotek, czy dodatku dla dwóch graczy.
To rozszerzenie nie zawiera żadnych żetonów.

Podczas kampanii istnieje możliwość nabycia rozszerzenia wraz z dodatkiem DarkCrusade.


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog