ŚWIAT GRY

Świat się zmienił, a wraz z nim żywe istoty, które teraz walczą o przetrwanie. Ludzie, którzy przetrwali, zmutowane zwierzęta czy hybrydy człowieka i maszyny - każda frakcja chce przejąć kontrolę, aby w końcu zmierzyć się ze swoim największym wrogiem - białym smokiem Tsukuyumi.

Tsukuyumi world

PRZED UPADKIEM

Urodzony jako władca nocy, Tsukuyumi był potężnym bogiem - Kami starego świata. Zdradził swój ród, zabijając boginię pożywienia strzałą światła wystrzeloną z łuku ze smoczej kości. Za karę został wygnany na wieczne nocne niebo, daleko od swojej siostry, bogini słońca Amaterasu.

Otoczony samotnością Tsukuyumi stracił energię życiową. Śpiący dryfował w czasie i przestrzeni stopniowo otaczany kamieniem i gwiezdnym pyłem. W końcu stał się ciałem zwanym przez ludzi Księżycem.

Kiedy ludzie, stworzeni niegdyś przez Kami, zobaczyli Tsukuyumi skamieniałego na niebie, uświadomili sobie siłę swojej rasy. Zostawili starożytnych bogów i wyprowadzili się. Zanim zdali sobie sprawę z zagrożenia, Ars Humana - wiek ludzkości - rozpoczął się na Ziemi. Niebo przez wiele tysiącleci pozostawało niedostępne dla ludzi, a Księżyc stał się znienawidzonym symbolem starożytnych rządów Kami.

Kiedy postęp techniczny w końcu otworzył drogę do nieba, potomkowie łowców Kami spostrzegli szansę. W 2078 roku wyruszyli z japońskiej stacji księżycowej „Doragon”. Lanca, która miała przebić serce Tsukuyumi utknęła w jego skrzydle. Misja zakończyła się niepowodzeniem.

Niepokojące wołanie łowców Kami: „On nie śpi. Smok powraca”.

Tsukuyumi world
Po przebudzeniu Tsukuyumi postanowił uwolnić się z kamiennego więzienia. Powoli, ale konsekwentnie zbliżał się do Ziemi, aby osiągnąć wolność poprzez zderzenie obu ciał niebieskich. Początkowo ludzie patrzyli na niebo ze zdumieniem, ale wkrótce ciekawość przerodziła się w strach. Ziemia zaczęła drżeć, fale oszalały powodując śmierć i zniszczenie. Wpływu Księżyca na Ziemię nie mógł powstrzymać żaden ludzki wysiłek.

Kiedy Księżyc uderzył w Ziemię, w ciągu kilku chwil zdarzyło się to, co zwykle dzieje się przez tysiące lat: masy ziemi zostały poruszone, wciśnięte i podniesione, a wody wyparte. Księżyc zatrzymał się na podmokłym dnie Pacyfiku, zaś ogromne, wyparte masy ziemi górowały przed nim.

Księżyc przeciął grzbiety, roztrzaskał płyty kontynentalne oraz góry i przełamał własną skorupę na lodowatych szczytach Himalajów.

Tsukuyumi world

PO UPADKU

Nic nie jest takie jak wcześniej. Głęboka szczelina rozciąga się od Azji po Europę i Amerykę Północną aż po Pacyfik. Tam, gdzie kiedyś potężny ocean świata kołysał się, Księżyc wkopał się głęboko w suchy grunt. Brzeg krateru tworzy górski łańcuch masy lądowej i skorupy ziemskiej, który ma tysiące metrów wysokości i został wzniesiony przez sam księżyc o średnicy około 3000 kilometrów, który sięga daleko poza atmosferę ziemską. Tsukuyumi wciąż nie odzyskał wolności, ale jego moc jest odczuwalna.

Wielkie centra ludzkiej cywilizacji zostały wymazane z powierzchni Ziemi. Zwierzęta, rośliny i żyzna gleba zostały pochowane pod słonym błotem, naniesionym przez ogromną falę , która zalała całe lądy. Dawne wyspy wyrastają z jałowego dna oceanu jak igły skalne. Zielony pas równika został zniszczony przez powódź i ogromne masy lodu z biegunów.

Nastała prawdziwie ciemna noc. Ludzkość prawie wygasła. Rozproszone grupy, rzadko większe niż 100 osób, walczą o przetrwanie i poszukują jakiejkolwiek nadziei. Klimat, krajobraz i warunki życia, wszystko jest ekstremalne. Natura zwróciła się przeciwko człowiekowi - i człowiek musi ponownie dowiedzieć się, co to znaczy stać się ofiarą. Być ofiarą Tsukuyumi i jego sług - Oni.

Pośród chaosu, Tsukuyumi odpoczywa i czeka na uwolnienie. Ten, który kiedyś stworzył życie, teraz tworzy armię niszczycielskich stworzeń, sprawniejszych niż jakikolwiek inny człowiek na ziemi.

Tsukuyumi world
Tam, gdzie feromony Tsukuyumi spotykają życie, przyspiesza ewolucja. Ale jego pierwotny plan nie działa. Ludzie, którzy są blisko niego, poddają się jego urokowi i stają się wysoce inteligentnymi, ale destrukcyjnymi Oni. Jednakże inne stworzenia opierają się i zwracają przeciwko niemu. Są wśród nich roje owadów Dark Seed, świńskie stada Boarloards, bestie Dzieci Lwa i ogromne wieloryby lądowe Władców Lost Sea.

Dawne dno Pacyfiku przekształciło się w pole bitwy.

Ten, kto zyskuje kontrolę nad księżycem, zdaje się jednocześnie zdobywać władzę nad nowym światem. Rozpoczęła się ostateczna bitwa, a różne frakcje - ostatni ocalali ludzie, zmutowane zwierzęta  i wszystkie stworzenia pomiędzy nimi - są zdeterminowane, aby uznać się za gatunek dominujący, otrząsnąć się z wpływów Tsukuyumi i ostatecznie odcisnąć swój ślad na nową erą.

Tsukuyumi world

Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog