fbpx

Tsukuyumi – Frakcje

Gra Tsukuyumi to asymetryczne frakcje, które wprowadzają do gry ten unikalny klimat, za który kochamy tę grę.
Każda z frakcji ma solidne podstawy fabularne, które perfekcyjnie powiązane są z ich zdolnościami.

Kiedy Zakon Marduka rozpoczął swoją ofensywę przeciwko Tsukuyumi, najdzielniejsi rycerze zakonu zostali wysłani na najtrudniejszą misję.
Jako Kampfgruppe 01 mieli wylądować na uziemionym Księżycu by zabić Białego Smoka. Niestety misja nie powiodła się. Dzielni wojownicy zostali zdziesiątkowani. Uszkodzone skafandry bojowe nielicznych ocalałych nie chroniły już przed działaniem mocy Tsukuyumi. Rozpoczęła się ich transformacja w ONI.

poziom trudności: średni
dostępność: frakcja dostępna jako dodatek, tylko i wyłącznie podczas zbiórki

więcej o Dark Crusade

Potomkowie tych, którzy obudzili Białego Smoka.
Jako pierwsi dowiedzieli się o wydarzeniu księżycowym. Aby zapewnić sobie przetrwanie weszli w symbiozę ze sztuczną inteligencją, by w końcu całkowicie poddać się jej kontroli.

poziom trudności: trudny
dostępność: zawartość podstawowej wersji gry

więcej o Cybersamurai

Gdy Księżyc uderzył w ziemię, dumny lotniskowiec USS Nomad operował na Pacyfiku. Dziś jest upadłym gigantem w stanie rozkładu.
Od katastrofy minęło już sporo czasu. Na starym lotniskowcu panuje ruch, tak jakby nigdy nie tkwił w piasku suchego Pacyfiku.
Byli żołnierze Marynarki Wojennej oraz przywrócone do sprawności pojazdy patrolują okolice próbując utrzymać ład i porządek.

poziom trudności: łatwy
dostępność: zawartość podstawowej wersji gry

więcej o Nomads

Łuska Tsukuyumi spadła na bambusowe lasy Korei, stymulując proces ewolucji wokół miejsca upadku.
Grupa dzików rozwinęła sprawne ręce, wykształciła złożony język i zorganizowała się wokół swojej matki. Nim transformacja uległa zakończeniu, łuska wyschła, pozostawiając hybrydowe istoty. Zawieszone między dwoma światami instynktownie czują, że ścieżka prowadzi je do Tsukuyumi.

poziom trudności: łatwy
dostępność: zawartość podstawowej wersji gry

więcej o Boarlords

Truchła milionów zwierząt rozkładały się w piekącym słońcu – padlina stała się pożywieniem dla owadów i larw.
Im bliżej miejsca upadku Księżyca, tym bardziej oddziaływały na nie feromony Tsukuyumi. Owady zaczęły się zmieniać, stawały się większe i silniejsze, a ich liczba gwałtownie wzrastała.  Powstało jednak coś, co wyraźniej przemówiło do owadów. Feromony Królowej zneutralizowały wpływ Tsukuyumi. Teraz rój przestrzega własnych praw i wierzy, że Świat należy do nich.

poziom trudności: średni
dostępność: zawartość podstawowej wersji gry

więcej o Dark Seed

Rycerze tajnego Zakonu Marduk, którzy już od VIII wieku poświęcali się sztuce zabijania smoków.
Spadkobiercy Siegfrieda i św. Jerzego, bohaterowie średniowiecznych legend, uznawani za gwarant władzy nad smokami. Przybycie Tsukuyumi wymusiło powrót Zakonu. Wykorzystując wszystkie posiadane zasoby ostatnich 25 ocalałych rycerzy, wyposażonych w potężne kombinezony bojowe ruszyło do najważniejszej misji w historii ludzkości.

poziom trudności: łatwy
dostępność: frakcja dostępna jako dodatek

więcej o Kampfgruppe 03

Istniał pakt między ludźmi a Sentinels: jeżeli kiedykolwiek ONI powrócą, pandy stawią się niezwłocznie by stawić im opór.
Jednak strach przed Sentinels był równie wielki jak przed ONI, mimo że Sentinels nigdy nie złamali przysięgi. Nastały nowe czasy. Teraz pandy stają w obronie nie tyle ludzi co samego życia na Ziemi.

poziom trudności: trudny
dostępność: frakcja dostępna jako dodatek

więcej o Sentinels


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog