fbpx

DARK CRUSADE

DARK CRUSADE

trudność: trudny
tryb dla 2 graczy: nie
frakcja dostępna jako dodatek tylko podczas zbiórki

ZAWARTOŚĆ

3 jednostki,
1 maskotka,
6 kart,
1 znacznik specjalny,
20 znaczników terytorium,
1 kafelek bazy,
1 karta frakcji
CECHY SPECJALNE

  • Potężne karty walki.
  • Kontrolują wszystkie akcje ONI.
  • Przypisują obszarom cechę Tsukuyumi.

FABULARNIE

Kiedy Zakon Marduka rozpoczął swoją ofensywę przeciwko Tsukuyumi, najdzielniejsi rycerze zakonu zostali wysłani na najtrudniejszą misję. Jako Kampfgruppe 01 mieli wylądować na uziemionym Księżycu by zabić Białego Smoka. W tym samym czasie Kampfgruppe 03 atakiem z powierzchni Ziemi, mieli odwrócić uwagę wroga. Niestety plan  nie powiódł się. Dzielni wojownicy zostali zdziesiątkowani. Uszkodzone skafandry bojowe nielicznych ocalałych nie chroniły już przed działaniem mocy Tsukuyumi. Rozpoczęła się ich transformacja, zaczęli zmieniać się w ONI.

Dzięki wieloletnim treningom oraz silnej wierze byli jednak w stanie stawić opór całkowitej przemianie. Ich system wartości został jednak poważnie zaburzony. Dzięki nowym mocom i organicznej masie z jądra Księżyca, ulepszyli swoje skafandry bojowe. W połowie ONI, w połowie rycerze, gotowi na krucjatę aby unicestwić wszystko co stanie im na drodze.

To ich KRUCJATA Z MROKU.

TAKTYKA

Dark Crusade posiadają zaledwie 3 jednostki. Każda z nich ma unikalną zdolność.  Lilith cechuje się większą mobilność, Samael oznacza co ruch nowe obszary cechą Tsukuyumi,  a Grandiel zagrywa potężne i dewastujące karty walki. Jednak ich liczebność jest większa niż się wydaje. Rycerze z Mroku posiadają potężną moc - moc kontrolowania ONI. W każdej rundzie, Dark Crusade wykonują akcję ONI za każdego gracza. Mogą ich wykorzystywać do podbijania obszarów na rzecz ONI (nie swoją), blokowania manewrów przeciwników jak również mogą zaatakować swoje jednostki i wybrać korzystny dla siebie kontratak. Najmocniejsza jednostka Dark Crusade może zagrywać kartę walki Nuklearne Serce, które poza potężnymi obrażeniami, powoduje skażenie radioaktywne terenu i dewastuje go. Obszar zdewastowany nie przynosi punktów zwycięstwa na koniec gry.

Dark Crusade to potężne jednostki i nieograniczona kontrola nad ONI.
Grandiel ponadprzeciętna wytrzymałość i siła ataku. Jednostka zagrywa potężne i dewastujące karty walki. Po dewastacji obszar nie przynosi już punktów zwycięstwa.
Samael po każdym swoim ruchu oznacza obszar cechą Tsukuyumi. Teraz ONI będą mogli być wystawiani z tego miejsca.
Lilith zyskuje dodatkowy ruch do każdej akcji ruchu.
BAAL jedyna baza, która może razić wrogów. Realizując Efekt Frakcji zadajesz 15 punktów obrażeń jednostkom wokół bazy.
Fenris - moskotka.
Frakcja dostępna tylko w dniach 22.09 - 22.10.2020, podczas zbiórki zorganizowanej na naszej stronie TUTAJ. Cena 36 zł dotyczy dodatku zakupionego 22-23 września wraz z grą. Cena samego dodatku to 69 zł.

Bazę wystawia się na obszarze Księżyca (niecentralnym), lub na obszarze przyległym do Tsukuyumi. Każda jednostka kosztuje dwa punkty produkcji i może być wystawiona na dowolnym obszarze podbitym przez Dark Crusade.

Efekt Frakcji pozwala na przemieszczanie własnych znaczników terytoriów oraz na zadawanie obrażeń z bazy na obszary przyległe.

Dark Crusade to potężne jednostki i nieograniczona kontrola nad ONI, jednak utrata choćby jednego rycerza będzie dotkliwa. Dobór odpowiednich kart Akcji przez pozostałych graczy może okazać się skutecznym sposobem na odcięcie ich od mocy ONI.

A więc czy jest to frakcja nie do powstrzymania a może to kolos na glinianych nogach ..

 

Uwaga! Frakcja nie jest zgodna z trybem gry dwuosobowym. Minimalna ilość graczy to 3.

 

 

 


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog