fbpx

DARK CRUSADE

DARK CRUSADE

poziom trudności: średni
tryb dla 2 graczy: nie
frakcja dostępna jako dodatek tylko podczas zbiórki

ZAWARTOŚĆ

3 jednostki + maskotka,
10 kart,
22 znaczniki,
1 kafelek bazy,
1 planszetka frakcji
CECHY SPECJALNE

  • Potężne karty walki.
  • Kontrolują ONI.
  • Zwiększają zasięg ONI.
  • Dewastują obszar atomówką.
  • Baza zadaje obrażenia.

Pobierz najnowszą instrukcję: Tsukuyumi_DarkCrusade_Rules_PL

FABULARNIE

Kiedy Zakon Marduka rozpoczął swoją ofensywę przeciwko Tsukuyumi, najdzielniejsi rycerze zostali wysłani z najtrudniejszą misją. Podczas gdy oddział Kampfgruppe 01 miał wylądować na uziemionym Księżycu, by zabić Białego Smoka, zadawaniem Kampfgruppe 03 było efektywne odciągnięcie uwagi od głównego ataku. Niestety plan  nie powiódł się. Dzielni wojownicy z Kampfgruppe 01 zostali zdziesiątkowani. Uszkodzone skafandry bojowe nielicznych ocalałych, nie chroniły już przed działaniem mocy Tsukuyumi. Rozpoczęła się ich transformacja - zaczęli zmieniać się w ONI.

Wieloletnie treningi oraz silna wiara pozwoliły im zatrzymać całkowitą przemianę. Ich system wartości został jednak poważnie zaburzony. Dzięki nowym mocom i organicznej masie z jądra Księżyca, ulepszyli swoje skafandry bojowe. W połowie ONI, w połowie rycerze, gotowi na krucjatę aby unicestwić wszystko co stanie im na drodze.

To ich KRUCJATA Z MROKU.

TAKTYKA

Dark Crusade dysponują 3 jednostkami. Każda z nich ma unikalną zdolność. Lilith cechuje się większą mobilność, Samael oznacza nowe obszary cechą Tsukuyumi, a Grandel zagrywa potężne i dewastujące karty walki. Jednak ich liczebność jest większa niż się wydaje. Rycerze z Mroku posiadają potężną moc - moc kontrolowania ONI. W każdej rundzie, Dark Crusade wykonują akcję ONI za każdego gracza. Mogą ich wykorzystywać do podbijania obszarów na rzecz ONI (nie swoją), blokowania manewrów przeciwników jak również mogą zaatakować swoje jednostki, by wybrać korzystny dla siebie kontratak.
Najmocniejsza jednostka Dark Crusade może zagrywać kartę walki Nuklearne Serce, które poza potężnymi obrażeniami, powoduje skażenie radioaktywne terenu i dewastuje go. Obszar zdewastowany nie przynosi punktów zwycięstwa na koniec gry.

Dark Crusade to potężne jednostki i nieograniczona kontrola nad ONI.
Grandiel ponadprzeciętna wytrzymałość i siła ataku. Jednostka zagrywa potężne i dewastujące karty walki. Po dewastacji obszar nie przynosi już punktów zwycięstwa.
Samael po każdym swoim ruchu oznacza obszar cechą Tsukuyumi. Teraz ONI będą mogli być wystawiani z tego miejsca.
Lilith zyskuje dodatkowy ruch do każdej akcji ruchu.
BAAL jedyna baza, która może razić wrogów. Realizując Efekt Frakcji zadajesz 15 punktów obrażeń jednostkom wokół bazy.
Fenris - moskotka.

Bazę wystawia się na niecentralnym obszarze Księżyca lub na obszarze przyległym do obszaru z cechą Tsukuyumi.

Efekt frakcji pozwala na przeniesienie znacznika terytorium Dark Crusade na inny z własną jednostką, jak również zadanie obrażeń jednostkom przez bazę!

Dark Crusade to potężne jednostki i nieograniczona kontrola nad ONI, jednak utrata choćby jednego rycerza będzie bardzo dotkliwa. Dobór odpowiednich kart Akcji przez pozostałych graczy może okazać się skutecznym sposobem na odcięcie ich od mocy ONI.

A więc czy jest to frakcja nie do powstrzymania a może to kolos na glinianych nogach ..

Uwaga! Frakcja nie jest zgodna z trybem gry dwuosobowym. Minimalna ilość graczy to 3.

FAQMasz pytanie dotyczące tej frakcji? Zadaj je na naszej grupie na Facebooku


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog