fbpx

CYBERSAMURAJE

CYBERSAMURAJE

poziom trudności: średni
tryb dla 2 graczy: tak
frakcja podstawowa

CECHY SPECJALNE

  • Łącza umożliwiające użycie kosmicznej broni.
  • Pierwszeństwo wyboru miejsca na bazę.
  • Dron Obronny przyjmuje obrażenia w pierwszej kolejności.

FABULARNIE

Jako potomkowie tych, którzy obudzili Białego Smoka, dzieje Cybersamurajów są związane z historią Tsukuyumi. Obecni spadkobiercy państwa japońskiego, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o wydarzeniu księżycowym, weszli w symbiozę ze sztuczną inteligencją (AI), aby zapewnić sobie przetrwanie. Dzisiaj człowiek i maszyna walczą ramię w ramię z Tsukuyumi.

Tsukuyumi Cybersamurai frakcja

Gdy Księżyc nieubłaganie zbliżał się do Ziemi, obywatele Transpacyficznej Unii Demokratycznej schronili się w podziemnej sieci szybów metra. Zdążyli aktywować i uzbroić satelity krążące po orbicie, uzyskując dostęp do łączności, laserów orbitalnych, stacji rakietowych i satelitów szpiegujących. Połączyli własną świadomość z maszyną, przenieśli swoją kolektywną wiedzę do Sztucznej Inteligencji, by na koniec przekazać kontrolę programowi.

Odkąd bunkry zostały ponownie otwarte, ruszyli do walki. Dzięki implantom utrzymują stały kontakt z maszynami, które przekazują im dane wywiadowcze oraz udzielają dostępu do kosmicznej broni.

Mimo, że społeczność Cybersamurajów przekroczyła granice ludzkich umiejętności, a AI nieustannie pracuje nad rozwojem swoich żołnierzy, ich determinacja do walki z Tsukuyumi wydaje się bardzo ludzka.

Od upadku Księżyca wina za upadek starego Świata ciąży na ich ramionach.

TAKTYKA


Cybersamuraje są frakcją, która jest nieco bardziej wymagająca w zarządzaniu. Nabyte cechy specjalne frakcji nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednostki są przeciętne tak samo jak karty walki. Magia Cybersamurajów tkwi w Łączach, dzięki którym uzyskują dostęp do kosmicznej broni.
Łączy jest dziesięć, są kosztowne i nie są limitowane. Każde z nich wprowadza unikalną zdolność, a ich kombinacje potrafią wypracować cechy, które czynią z samurajów jednostki nieprzeciętne.

Dzięki Łączom Cybersamuraje dynamicznie dostosowują się do sytuacji.

Podczas walki Cybersamuraje mogą ustalać, która jednostka otrzyma obrażenia jako pierwsza. W ten sposób atak może osiągać korzyści, które normalnie wymagałyby zaangażowania większych sił. W obronie Cybersamuraje są szczególnie trudni do złamania. Łącze Bushido pozwala jednostce obronnej uderzyć jeszcze przed atakiem, tak więc słabe jednostki nie powinny nawet próbować atakować Cybersamurajów.

FAQ


Cybersamuraje

Wykorzystane Łącze (Kaneda, Akira, Tetsuo), podczas kontrataku efekt obrony Matrix, rozpatrywane jest w obszarze w którym toczyła się walka.

Czy odpowiedź jest przydatna?
2
0

Tekst na karcie łącza Amaterasu AI powinien brzmieć „W fazie zielonej wystaw za darmo Drona Bojowego lub Obronnego zgodnie z sadami.” zamiast Drona Atakującego.

Czy odpowiedź jest przydatna?
0
0

Masz pytanie dotyczące tej frakcji? Zadaj je na naszej grupie na Facebooku


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog