fbpx

CYBERSAMURAJE

CYBERSAMURAJE

trudność: trudny
tryb dla 2 graczy: tak
frakcja podstawowa

CECHY SPECJALNE

  • Łącza umożliwiające użycie kosmicznej broni.
  • Pierwszeństwo wyboru miejsca na bazę.
  • Dron Ochronny przyjmuje obrażenia w pierwszej kolejności.

FABULARNIE

Jako potomkowie tych, którzy obudzili Białego Smoka, dzieje Cybersamurai są  związane z historią Tsukuyumi. Obecni spadkobiercy państwa japońskiego, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o wydarzeniu księżycowym, weszli w symbiozę ze sztuczną inteligencją (AI), aby zapewnić sobie przetrwanie. Dzisiaj człowiek i maszyna walczą ramię w ramię z Tsukuyumi.

Tsukuyumi Cybersamurai frakcja

Gdy Księżyc nieubłaganie zbliżał się do Ziemi, obywatele Transpacyficznej Unii Demokratycznej schronili  się w podziemnej sieci szybów metra. Zdążyli aktywować i uzbroić satelity krążące po orbicie, uzyskując dostęp do łączności, laserów orbitalnych, stacji rakietowych i satelitów szpiegujących.  Połączyli własną świadomość z maszyną, przenieśli swoją kolektywną wiedzę do Sztucznej Inteligencji, by na koniec przekazać kontrolę programowi.

Odkąd bunkry zostały ponownie otwarte, ruszyli do walki. Dzięki implantom utrzymują stały kontakt  z maszynami, które przekazują im dane wywiadowcze oraz udzielają dostępu do kosmicznej broni.

Mimo, że społeczność Cybersamurajów przekroczyła granice ludzkich umiejętności, a AI nieustannie pracuje nad rozwojem swoich żołnierzy, ich determinacja do walki z Tsukuyumi wydaje się bardzo ludzka.

Od upadku Księżyca wina za upadek starego Świata ciąży na ich ramionach.

TAKTYKA


Cybersamurai jest frakcją, która jest nieco bardziej wymagająca w zarządzaniu. Nabyte cechy specjalne frakcji nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednostki są przeciętne tak samo jak karty walki. Magia Cybersamurai tkwi w Łączach, dzięki którym uzyskują dostęp do kosmicznej broni.
Łączy jest dziesięć, są kosztowne i nie są limitowane. Każde z nich wprowadza unikalną zdolność, a ich kombinacje potrafią wypracować cechy, które czynią z samurajów jednostki nieprzeciętne.

Dzięki Łączom Cybersamurai dynamicznie dostosowują się do sytuacji.

Podczas walki Cybersamurai mogą ustalać, która jednostka otrzyma obrażenia jako pierwsza. W ten sposób atak może osiągać korzyści, które normalnie wymagałyby zaangażowania większych sił. W obronie Cybersamurai są szczególnie trudni do złamania. Łącze Bushido pozwala jednostce obronnej uderzyć jeszcze przed atakiem, tak więc słabe jednostki nie powinny nawet próbować atakować Cybersamurai.

 

 

 


Tsukuyumi – Full Moon Down, Made by Felix Mertikat under license from King Racoon Games
Copyright (c) for the Polish edition by Dimundi sp. z o.o., 2020, Wydawnictwo WhatTheFrog