Album muzyczny „Echo Światów”

4 807 zł
z potrzebnych 8 000 zł (60%)
26 dni do końca
WSPIERAM
KOSZYK (0)

Gdy pracowaliśmy nad grą Elekt, przyszedł nam do głowy szalony pomysł – stworzyć muzykę, przy której mogliby grać fani naszego tytułu. Skomponowaliśmy dwa utwory, które odtwarzaliśmy w kółko. To było zupełnie nowe doświadczenie…

Zdecydowaliśmy wtedy, że projekt muzyki nie może ograniczyć się do jednej gry.
Muzyka Niko Todoroskiego musi pójść w świat!

Jak się później okazało, nie tylko nam utwory przypadły do gustu. Wspierając naszą zbiórkę wspierasz wydanie albumu Echo Światów, składającego się z książki Echo Światów – Inspiracje i płyty CD z nastrojową muzyką do gier planszowych i RPG.

_

Dołącz do nas, zaproś znajomych i współtwórzmy wyjątkowy produkt od graczy dla graczy! Zapoznaj się z naszą kampanią, bo gwarantujemy, że ta będzie inna niż wszystkie!

 

Echo Światów

Echo Światów - Zestaw B mollEcho Światów to zestaw złożony z płyty CD i artbooka. Zawiera inspirujące rysunki oraz muzykę, którą wykorzystać można na wiele sposobów. Głównym celem płyty i jej pierwotnym przeznaczeniem są oczywiście rozgrywki planszówkowe i RPG. Utwory nacechowane są różnymi emocjami i z łatwością znaleźć można odpowiedni kawałek do aktualnie prowadzonej gry.

Tu nie kończy się jednak zastosowanie płyty. Muzyka jest uniwersalnym nośnikiem i to my, osoby słuchające, decydujemy w jaki sposób użyjemy tego narzędzia. Przy tych nastrojowych dźwiękach możemy czytać ulubioną serię książek w zimowe wieczory, medytować przy zgaszonym świetle czy poszukiwać nowych inspiracji.

Echo Światów jest więc projektem nietypowym. Nie zawiera klasycznych popowych piosenek, a ma stanowić swoisty wytrych do podświadomości i ubarwić każdą wykonywaną czynność. Każdą grę. Wczuć się bardziej i wejść głębiej w świat wyobraźni.

Dostawę płyt przewidujemy na listopad 2020 roku.

 

Muzyka

Opowiadać o albumie możemy bez końca… nic nie zastąpi jednak tych inspirujących dźwięków! Dlatego o wsparciu zdecyduj sam, słuchając gotowych utworów z naszego albumu Echo Światów.

 

Echo Światów: Ku przeznaczeniu

Utwór znany pod tytułem Lurking darkness, który powstał podczas prac nad grą Elekt. Odsłuchujesz delikatnie poprawionej wersji. Pracujemy nad nową nazwą – czekamy na Wasze sugestie w komentarzach.

Echo Światów: Karawana

Próbka utworu. Wyobraź sobie radosną karawanę, przemierzającą nieznane lądy w poszukiwaniu cennych towarów. Droga do celu może być śmiertelną pułapką albo niesamowitą przygodą. Co czeka kupców?

Echo Światów: Hipnoza

Próbka utworu. Nie wiem już czy to sen czy jawa? Gdzie jestem? Rzeczywistość miesza mi się w głowie…

Echo Światów: Wiedźmy

Piękne i okrutne, delikatne i niebezpieczne. Zastanawiam się, czy chcę je spotkać?

Echo Światów: Żałobny Dzwon

Próbka utworu. Cesarz umiera, jego serce staje. Bicie dzwonów obwieszcza nowy świt. Z nowym Panem.

Echo Światów: Strażnica

Poprawiona wersja utworu znanego pod tytułem Shadow Valley, który powstał podczas prac nad grą Elekt.

Echo Światów: Pustkowie

Próbka utworu. Gdzie jest świat, który pamiętam .. wszędzie widzę wspomnienia .. tęsknię ..

Echo Światów: Brama do Bezmiaru

Mistyczne istoty patrzą na mnie z ukrycia. Ale przecież musiałem tu przyjść. To jedyna droga…

Ten utwór powstanie po zebraniu odpowiedniej lilości nutek. Sprawdź cele kreatywne w zakładce Cele.

Ten utwór powstanie po zebraniu odpowiedniej ilości nutek. Sprawdź cele kreatywne w zakładce Cele.

Ten utwór powstanie po zebraniu odpowiedniej ilości nutek. Sprawdź cele kreatywne w zakładce Cele.

 

Echo Światów – Inspiracje

Inspiracją dla muzyki były rysunki – tak jak inspiracją dla snów jest rzeczywistość. Takich grafik i ilustracji mamy ponad 100! Część z nich znajdzie się w książce Echo Światów – Inspiracje.

Album Echo Światów – Inspiracje to przede wszystkim książka/artbook będący nierozłączną częścią zestawu. Zawierać będzie przepiękne ilustracje stworzone przez Katarzynę Malinowską oraz Pawła Górala. Skomponowane przez Niko utwory były wprost dedykowane konkretnym ilustracjom.

Wewnątrz książki znajdziecie szereg historii inspirowanych muzyką i grafikami, specjalnie przygotowane artykuły i teksty pisane przez naszych artystów. Co więcej, chcemy, by Echo Światów – Inspiracje powstały z Waszym bezpośrednim udziałem – dlatego podczas zbiórki dokładnie nas obserwujcie. Będziemy organizować konkursy pisarskie na opowiadania. Wybrane trafią do książki wraz z imieniem/pseudonimem autora.

W artbooku znajdzie się również lista wszystkich wspierających, którzy w formularzu zamówienia wyrażą na to zgodę.

 

książka Echo Światów - Inspiracje

Książka w formacie 200 x 200 mm na starcie zawierać będzie 40 strony inspirujących materiałów. Zwiększenie ilości stron i zawartych w nich treści będzie jednym z celów tej kampanii. Nie ukrywamy – liczymy, że na koniec zbiórki uda się ufundować grube tomisko!

 

Dla posiadaczy Elekta

Nie byłoby Echa Światów bez Elekta. Dla fanów gry przygotowaliśmy więc ciekawe nagrody.
W zestawie c-moll, Wam dedykowanym, znajdziecie:

 • dodatek Minstrel – klimatyczne karty, które powstałe z muzycznej inspiracji.

dodatek Elekt: Minstrel

Dodatek Minstrel, to minimum 8 kart z nowymi ilustracjami stworzonymi przez Katarzynę Malinowską oraz Pawła Górala. Tytułowy Minstrel jest jednostką podstawową, która ma zdolność przydzielenia do dowolnej strefy zależnych sobie Nut, czyli nowych typów jednostek. Dzięki Waszemu wsparciu zawartość dodatku może ulec rozszerzeniu. Po zebraniu odpowiedniej ilości nutek (patrz cel kreatywny), odblokowujemy kolejne karty, w tym ekskluzywne.

 • dodatek Tsukuyumi – dodatek promocyjny składający się z 6 kart (3x Misja, 3xWpływ) ilustrowany grafikami Felixa Mertikata z gry Tsukuyumi. Dodatek dostępny tylko na tej zbiórce oraz w przedsprzedaży gry Tsukuyumi i  dodatku do gry Elekt Artefakty oraz Intrygi, których zapowiedzi pojawią się wkrótce.  Ilość zestawów ograniczona!

dodatek Elekt: Tsukuyumi
Każda z kart dodatku Tsukuyumi ilustruję jedną z frakcji dostępną w wersji podstawowej gry Tsukuyumi Full Moon Down. Wygląd kart i zdolności kart mogą ulec zmianie.  Karty zapakowane w celofanowy woreczek.

 

Autorzy

Nikola TodoroskiNikola Todoroski, autor utworów

Jego przygoda z muzyką zaczęła się w dzieciństwie od nauki gry na gitarze w szkole muzycznej, jednakże po pewnym czasie odkrył, że muzyka to nie tylko instrumenty akustyczne i jako nastolatek zainteresował się tworzeniem muzyki elektronicznej. Podczas częstych podróży na Bałkany i kilku wizyt na bliskim wschodzie zafascynował się tamtejszą muzyką, jej mistycyzmem i archaicznymi instrumentami, co często przejawia się w jego twórczości, jednakże nie zamyka się w żadnym konkretnym gatunku i łączy ze sobą rozmaite brzmienia – od instrumentów akustycznych, przez dźwięki otoczenia po syntezatory. Jest również wielkim miłośnikiem archeologii i starożytnej historii, dużym źródłem inspiracji są dla niego książki i filmy. Niko ukończył gdańską szkołę realizacji dźwięku Nuwave i nie tylko sam komponuje i produkuje swoją muzykę, ale również, realizuje nagrania, produkcje muzyczną i udźwiękowienie dla innych artystów, oraz firm. Szczególnie dużą przyjemność sprawia mu tworzenie muzyki do obrazów i innych form sztuk wizualnych.

 

Katarzyna MalinowskaKatarzyna Malinowska​, ilustratorka

Energiczna, zawsze uśmiechnięta. Od dzieciństwa, przez studia architektoniczne na Politechnice Gdańskiej, aż do teraz zawsze związana z rysunkiem i grafiką. Doświadczenie zdobywała przy pracach nad grami komputerowymi dla Byte Barrel, gdzie odkryła, że tworzenie ilustracji do gier sprawia jej najwięcej frajdy. Nie boi się wyzwań, szata do gry komputerowej w 48 godzin? – nie ma problemu, a nie jeden Game Jam już to udowodnił! Od kilku lat prowadzi zajęcia z rysunku. Nie gardzi dobrą książką,.a każdą złotówkę jest wstanie wydać na podróże – najlepiej długie i dalekie ;)​

 

Paweł GóralPaweł Góral​, ilustrator
Wciąż praktykujący architekt po Politechnice Śląskiej, który stwierdził że szkicowanie budynków to zbyt mała swoboda artystyczna. Miłośnik koszenia trawy, żeglarstwa, pływania i filmów sci-fi.

 

 

 

 

Patroni

 

 

Dlaczego finansowanie społecznościowe?

Jak być może wiecie, na swoim koncie mamy już jedną kampanię. Pokazała nam ona, jak niezwykle dużą ilość pomysłów, uwag i kreatywnej energii dostarczają wspierający. Relacja ze wspierającymi to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie daje finansowanie społecznościowe.

Projekt naszego albumu jest bardzo niecodzienny – właściwie jest to pierwszy muzyczny projekt w Polsce adresowany do graczy. Oznacza to dla nas ogromne ryzyko, gdybyśmy chcieli wydać go w „tradycyjny sposób”. Ta kampania pozwala nam otrzymać od Was jasny sygnał, że jesteście zainteresowani albumem i jego rozwojem. Pozwala też zebrać fundusze niezbędne do sfinansowania brakujących utworów, a także rozszerzyć go o kolejne. Gdy jako wspierający dokładasz się do wydania albumu dajesz nam również coś, czego nie da się wycenić – motywację do pracy.

I dlaczego robicie to na własnej stronie? Zwariowaliście?

Prawdopodobnie. Po wielu analizach uznaliśmy jednak, że ten sposób daje nam swobodę i kontrolę, której potrzebowaliśmy, aby ziścić naszą wizję zbiórki. Co jeszcze ważniejsze, pozwala nam pozostać z Wami w bezpośrednim kontakcie. Liczymy na to, że zaufanie, którym nas obdarzyliście podczas naszej dotychczasowej działalności skłoni Was do zaufania nam i tym razem. A dla nowych wspierających – witajcie w naszym gronie! Obiecujemy Was nie zawieść! 

 

O nas

What The FrogWhat The Frog to gdańskie wydawnictwo gier planszowych – inicjatywa ludzi, którzy czerpią radość z pracy twórczej. Wydając w 2019 roku grę karcianą Elekt zainicjowaliśmy przedsięwzięcie, którego celem jest wydawanie nowoczesnych, pięknych i zapadających w pamięć gier i innych mediów.

 

 

Startooy. to agencja crowdfundingu powstała w 2017 roku. Realizacja tego projektu to poniekąd ich wina. Odpowiedzialni za media, oprawę wizualną, szalony pomysł startu na własnej platformie i podtrzymywanie ekipy na duchu w nerwowych sytuacjach.

 

 

 

Regulamin

Regulamin zbiórki

W kampanii Echo Światów realizujemy równolegle dwa cele finansowy i kreatywny

Cele finansowe

Zebrane środki pieniężne odblokowują kolejne cele finansowe, które ubogacają nasze nagrody.

Najbliższy cel:

4 807 zł
z potrzebnych 8 000 (60%)

Kliknij na przycisk, aby zobaczyć wszystkie cele finansowe (zarówno odblokowane i zaplanowane)

Pokaż wszystkie

Cele kreatywne

Nutki pochowały się w naszych nagrodach. Pomóżcie nam je pozbierać. Co pewną liczbę nutek, które uzbieracie jako wspierający, do albumu dodany zostanie nowy utwór a do roszerzenia Minstrel dodatkowe karty.

Najbliższy cel:

346
z potrzebnych 400 (87%)

Kliknij na przycisk, aby zobaczyć wszystkie cele kreatywne (zarówno odblokowane i zaplanowane)

Pokaż wszystkie

Lista celów finansowych

Lista celów kreatywnych

8 wspierających

C-dur

Zostajesz mecenasem sztuki i pomagasz nam ogarnąć te złośliwe nutki 🙂 Zbierzmy ich jak najwięcej, aby odblokowywać kolejne utwory. Wybierając jeden raz tę nagrodę zwiększamy licznik nutek o 1! A wcale nie musisz brać jednej…

1 x 3 zł Wybieram
Echo Światów - Zestaw B moll

wymaga dostawy

14 wspierających

Zestaw b-moll

 • Odblokowane na zbiórce cele kampanii (za wyjątkiem kart do gry Elekt).
 • Album muzyczny Echo Światów na płycie CD.
 • Dostęp do albumu Echo Światów w formie plików MP3.
 • Książkę Echo Światów – Inspiracje.
 • Wpis do książki Echo Światów – Inspiracje z imiennymi podziękowaniami.
 • Wspierasz projekt 2 nutkami, stając się mecenasem kolejnego utworu!

 

2 x 41 zł Wybieram
Echo Światów - Zestaw A moll

5 wspierających

Zestaw a-moll

 • Dostęp do albumu Echo Światów w formie plików MP3.
 • Wpis do książki Echo Światów – Inspiracje z imiennymi podziękowaniami.
 • Wspierasz projekt 3 nutkami, dzięki którym komponujemy kolejne utwory.
3 x 20 zł Wybieram
Echo Światów - Zestaw C moll

wymaga dostawy

91 wspierających

Zestaw c-moll

 • Odblokowane na zbiórce cele kampanii.
 • Album muzyczny Echo Światów na płycie CD.
 • Dostęp do albumu Echo Światów w formie plików MP3.
 • Książkę Echo Światów – Inspiracje.
 • Wpis do książki Echo Światów – Inspiracje z imiennymi podziękowaniami.
 • Wspierasz projekt 2 nutkami, stając się mecenasem kolejnego utworu!
 • Nowy dodatek Minstrel do gry Elekt wraz z zawartością ekskluzywną.
 • Karty promocyjne do gry Elekt wśród nich dodatek Tsukuyumi.
2 x 46 zł Wybieram
Echo Światów - Zestaw Pocztowki

wymaga dostawy

4 wspierających

Zestaw d-moll

 • 17 pocztówek z klimatycznymi ilustracjami Katarzyny Malinowskiej.
 • Wpis do książki Echo Światów – Inspiracje z imiennymi podziękowaniami.
 • Wspierasz kompozytora 5 nutkami. Być może tylko tyle brakuje do ukończenia kolejnego utworu?
5 x 29 zł Wybieram
Echo Światów - Zestaw Memo

wymaga dostawy

6 wspierających

Zestaw e-moll

 • Nietypowa gra Memo zawierająca 36 kafelków które tworzą ilustracje w parach.
 • Wpis do książki Echo Światów – Inspiracje z imiennymi podziękowaniami.
 • Fundujesz 5 nutek, które wpisujemy na pięciolinię nowego utworu!
5 x 24 zł Wybieram

Ufundowanie celu społecznościowego i konkurs literacki

4 lipca 2020

Dzięki Waszej aktywności osiągnięty został pierwszy cel społecznościowy. Przed upływem early bird udostępniliście posta na naszej stronie dokładnie 52 razy. Dlatego właśnie tyle nutek dorzucił do zbiórki What. Może ma niezadowoloną minkę, ale on już taki jest – w głębi serca cieszy się, że go doceniacie. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie literackim, z […]

Komentarze: 0
Czytaj więcej

24h za nami, konkursy i cel społecznościowy

1 lipca 2020

Z ogromną ekscytacją obserwujemy rosnące paski wsparcia. Z chwilą pisania tej wiadomości mamy już 33% celu finansowego oraz 171 nutek. To dzięki Wam ten licznik się kręci i czekamy już chwili, kiedy zaczną się odblokowywać cele dodatkowe. Zaryzykowaliśmy tworząc nietypowy projekt, a Wy nam zaufaliście i bardzo nas to cieszy. Jeśli obecna tendencja się utrzyma, […]

Komentarze: 0
Czytaj więcej

Zbiórka wystartowała

30 czerwca 2020

Witamy wszystkich serdecznie na naszej platformie fundowania społecznościowego, która powstała specjalnie na potrzeby tej zbiórki. Gorąco pozdrawiamy zarówno osoby nowe, które jeszcze o nas nie słyszały jak i naszych fanów, którzy są z nami od czasu fundowania Elekta. Życzymy wszystkim, aby Echo Światów rozbrzmiało po wielokroć w Waszych sercach. Posłuchajcie sampli utworów i powiedzcie nam, […]

Komentarze: 0
Czytaj więcej

Powiedz nam co myślisz!

Odpowiedz na komentarz

Swoje łapki dołożyli:

What

52

Jakub Haude

12

Silatrommi

12

Piotr Gapiński

10

Wiktor Kozak

9

anonimowe wsparcie

8

MarkiZzOo

7

Przemysław Hładki

7

Uriel

7

NieWiemKto

7

anonimowe wsparcie

5

Dżejkob

4

Teuton

4

anonimowe wsparcie

3

Bogumił Jachimowicz

3

Bartek

3

Dżimson

3

pivniczak

3

qbo

3

Jakub "cahir" Durkiewicz

3

mazur84

2

Magie

2

Michał Trybus

2

GOSU - gry planszowe (Poznań)

2

Przemysław Zonik

2

Patryk Sadowski

2

Stanley

2

tomolem

2

anonimowe wsparcie

2

anonimowe wsparcie

2

Bartosz Opioła

2

anonimowe wsparcie

2

Patryk Łapiński

2

Aneta

2

MatMan

2

Medwith

2

Adam Sobieniak

2

Krzysztof Jahn

2

anonimowe wsparcie

2

anonimowe wsparcie

2

Marcin Puch

2

anonimowe wsparcie

2

Roni

2

anonimowe wsparcie

2

Dorota

2

Cahir

2

MadMan

2

anonimowe wsparcie

2

Konrad B

2

Sutek

2

czajorek

2

74lineman

2

Marek Fiturski

2

Corvus

2

anonimowe wsparcie

2

siwymortis

2

Brat Vincenty

2

Patryk Rybakowski

2

Pawulon

2

Paweł Usinowicz

2

Paweł Miłoszewski-Grinczelis

2

Sławomir Kuciński

2

anonimowe wsparcie

2

Piotr Dachtera

2

Kecag

2

Krzysiek "3comma3" Walczak

2

Fyei

2

Stanisław Szydłowski

2

Katerina Znad Przepaści

2

Agnieszka

2

nidhog

2

Matavermis

2

fanigier.net

2

Kasia i Tomek Cioch

2

anonimowe wsparcie

2

Cypion

2

Daniel Czepiel

2

Wojciech Nyk

2

Burek

2

anonimowe wsparcie

2

Marcin Burstame Stanisławski

2

Jakub Janiszewski

2

Piotr Joachimczuk

2

Olgierd Górecki

2

Angelika

2

Thorgen

2

ML

2

Wasyl

2

Marcin Boroń

2

anonimowe wsparcie

2

Bartosz Borowczyk

2

anonimowe wsparcie

2

Greavity

2

Sonne

2

Grzegorz Michalik

2

Robert P.

2

Piotr Andrzejczak

2

Bańka

2

Kuba Karólak

2

anonimowe wsparcie

2

Board game land

2

anonimowe wsparcie

2

anonimowe wsparcie

2

Mateusz Cudak

2

anonimowe wsparcie

2

anonimowe wsparcie

2

achilles11111

2

Łukasz Hołyński

2

Michał "Ruby" Lip

2

Krzysztof Stefański

2

Zenon Wujtaszek

1

C-dur

Zostajesz mecenasem sztuki i pomagasz nam ogarnąć te złośliwe nutki :) Zbierzmy ich jak najwięcej, aby odblokowywać kolejne utwory. Wybierając jeden raz tę nagrodę zwiększamy licznik nutek o 1! A wcale nie musisz brać jednej...

wspierający: 8

1 x 3 zł Wybieram

Echo Światów - Zestaw B moll

Zestaw b-moll

 • Odblokowane cele kampanii, za wyjątkiem kart do dodatku Minstrel.
 • Płytę CD Echo Światów.
 • Echo Światów w formie plików MP3.
 • Książkę Echo Światów - Inspiracje.
 • Imienne podziękowanie w książce.

wymaga dostawy

wspierający: 14

2 x 41 zł Wybieram

Echo Światów - Zestaw A moll

Zestaw a-moll

 • Echo Światów w formie plików MP3.
 • Podziękowania w książce Echo Światów - Inspiracje.

wspierający: 5

3 x 20 zł Wybieram

Echo Światów - Zestaw C moll

Zestaw c-moll

 • Wszystkie odblokowane cele kampanii.
 • Płytę CD Echo Światów.
 • Echo Światów w formie plików MP3.
 • Książkę Echo Światów - Inspiracje.
 • Imienne podziękowanie w książce.
 • Dodatek do gry Elekt: Minstrel.
 • Dodatek promocyjny do gry Elekt: Tsukuyumi.

wymaga dostawy

wspierający: 91

2 x 46 zł Wybieram

Echo Światów - Zestaw Pocztowki

Zestaw d-moll

 • 17 pocztówek z klimatycznymi ilustracjami.
 • Imienne podziękowania w książce Echo Światów - Inspiracje.

wymaga dostawy

wspierający: 4

5 x 29 zł Wybieram

Echo Światów - Zestaw Memo

Zestaw e-moll

 • Grę Memo z fantastycznymi ilustracjami.
 • Imienne podziękowania w książce Echo Światów - Inspiracje.

wymaga dostawy

wspierający: 6

5 x 24 zł Wybieram